Nedarí sa vám dosiahnuť svoj cieľ? Tu je 10 právd, prečo sa nikam neposúvate

Ak ste už niekedy mali pocit, že ste uviazli na tom istom mieste niekoľko týždňov, mesiacov alebo rokov a nikam sa neposúvate, môže byť čas na to, aby ste sa posúdili nasledujúcimi desiatimi pravdami:

 

1. Chýba vám sebavedomie

Jeden z najväčších dôvodov, prečo ľudia zlyhajú je, že si neveria. Čím hlbšie sa odsudzujete pochybnosťami, tým ťažšie z toho von. Naša minulosť má veľa spoločného s tým, ako vidíme vlastné schopnosti. Nepochybujte o sebe, lebo v tomto procese zmeškáte zásadnú príležitosť.

Prečítajte si tiež: 12 spôsobov, ako raketovo navýšiť sebavedomie

 

2. Vždy robíte rovnaké chyby

Tu ide len o zodpovednosť. Povedzme, že ste dostali padáka z vašej vysnívanej práce, pretože ste nechodili na čas; našli ste si novú prácu, kde ste skoro začali opakovať túto chybu. Takto si len si kopete svoj vlastný hrob.

 

3. Odmietate prijímať riziká

Platí to pre každý aspekt nášho každodenného života. Existuje milión dôvodov, prečo by ste nemali na seba riziko vziať – koniec koncov, je potrebné zaplatiť účty. Je tu však jeden väčší dôvod, prečo áno – vaše sny čakajú. Nikdy neviete, čo môže priniesť zajtrajšok, takže neváhajte a riskujte.

 

„Väčšina ľudí v živote zlyhá nie preto, že mieria príliš vysoko a minú, ale preto, že sa mieria príliš nízko a trafia.“  Les Brown

 

4. Nie ste ochotnými zbaviť sa požieračov produktivity

Jedným z dôvodov, prečo ľudia nemôžu mať to, čo chcú, je skutočnosť, že sa nedokážu zbaviť zvykov, ktoré pohlcujú drahocenný čas. Príspevky na Facebooku, Insta selfies a Netflix vedia pohltiť celý deň.

Celosvetová štúdia spoločnosti B2X uvádza, že generácia milénia strávi viac ako 25% svojho dňa na smartfóne, čím znižujú svoju produktivitu a bránia si v dosahovaní cieľov. Takže odložte stranou všetky nepotrebné a zbytočné aktivity – pohltia príliš veľa času.

Prečítajte si tiež: Rutina Warrena Buffetta vám pomôže stať sa každý deň chytrejšími

 

5. Nie je to také jednoduché, ako ste si mysleli

Začiatok je najdôležitejšou časťou, ale konštantná práca je ešte dôležitejšia. Často vidíme v médiách príbehy o úspechu za jednu noc. To, čo nevidíme, je bolesť, pot, slzy a odmietnutie, ktoré mu predchádzali. Keby to bolo také ľahké, bolo by to bezcenné. Pozdĺž cesty sa očakáva, že sa budete cítiť unavene, demotivovane, depresívne a na pokraji síl.

 

6. Neobklopujete sa ambicióznymi ľuďmi

Ľudia okolo nás majú obrovský vplyv na to, ako využívame náš čas, ako myslíme a aké ciele si pre seba stanovujeme. To staré príslovie o tom, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času, nemôže byť pravdivejšie.

 

7. Nedosahujete svoje ciele, pretože ste predtým zlyhali

Dôvod, prečo ľudia nemôžu mať všetko, čo chcú, je ten, že chcú všetko „tu a teraz“, no nevedia, že im hrozí zlyhanie, ktoré je jedinou istou cestou k víťazstvu.

 

8. Chýba vám vízia a činy

Vízia nie je len prianie alebo rozprávková nádej. Je to palivo, ktoré poháňa vašu vášeň a každý kus práce, ktorý ste vyvinuli. Stanovenie cieľov poskytuje perspektívu, aby ste nestratili zo zreteľa vyšší cieľ o tom, čo a prečo to robíte.

 

9. Myslíte si, že vám chýba dostatok času na dosiahnutie svojich cieľov

Veľa ľudí neverí, že si dokážu splniť svoje sny v čase, ktorý im ešte zostáva. Ak ste videli film The First Grader, získate všetku motiváciu, ktorú potrebujete. Príbeh 84-ročného muža, ​​ktorý sa vráti do školy, aby dosiahol celoživotnú túžbu naučiť sa písať a čítať určite stačí na to, aby ste si dvakrát premysleli, či sa vzdáte svojich ambícií. Nikdy nie je neskoro urobiť niečo, po čom túžite. Dajte tomu šancu.

 

10. Uspejete len vtedy, ak to urobíte takto

Žiť podľa obmedzení a hraníc, ktoré pre vás stanovili ostatní, je istým spôsobom, ako sa zaškatuľkovať od svojich cieľov. V dlhodobom horizonte sa len viac unavíte a budete viac frustrovanými a demotivovanými. Dosiahnutie vašich cieľov znamená umlčať tieto kritické hlasy a mať vieru vo svoje vlastné spôsoby.

Vo väčšine prípadov sa ľudia chránia pred úspechom. Takže nedovoľte nikomu a ničomu brániť vám v ceste za cieľom, ktorý ste si stanovili a vždy zo seba vydajte to najlepšie.

Prečítajte si tiež: Chcete dosiahnuť svoj cieľ? Najprv si položte tieto 3 otázky od Larryho Wingeta

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Alice Berg

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «