Multimilionár Andy Frisella: Toto je dôvod č.1, prečo ľudia neuspejú, prečo sa v živote nikam neposunú a prečo zostanú frustrovaní a na dne

Andy Frisella je niekto, s kým sa život nemaznal. Keď si pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy – ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Jedna z otázok, ktorú som pred nedávnom dostal bola: „Čo si myslím, že je najväčšou chybou u ľudí, pre ktorých je ťažké dostať sa tam, kde v živote chcú byť?“

 Mám na to veľmi jednoduchú odpoveď: Dostali sa do situácie „čo ak.“

Vravia: „Mám skvelý nápad, ale čo ak na ňom budem tvrdo pracovať a nevyjde to? Čo ak investujem čas do toho, aby som sa stal skvelým zamestnancom a nepovýšia ma? Čo ak si dám námahu stať sa skvelým obchodníkom a aj tak nič nepredám?“

 Čo ak neurobíte nič? Kde skončíte? Nebude to o nič lepšie, ako to je teraz.

Je veľmi jednoduché pre ľudí, ktorí sú na začiatku svojej cesty k úspechu nahovárať si, že okolnosti ostatných ľudí sú lepšie, ako ich, že ostatní majú bohatých rodičov, majú viac šťastia, majú menej prekážok. Aj keď veria, že tvrdá práca je kľúčom, začnú sa pýtať: „Čo ak?“ Neurobia to, pretože samých seba od toho odhovoria.

Toto je dôvod č.1, prečo ľudia neuspejú; prečo sa v živote nikam neposunú; prečo zostávajú na dne; prečo sú frustrovaní. Väčšinou to skončí tak že, prejdú svojim životom robením toho, čo im bolo povedané, aby robili a v 50-tich alebo v 60-tich rokoch sa sami seba spýtajú: „Čo sa to stalo?“ Poviem vám, čo sa stalo. Odhovorili ste sa od toho, aby ste išli za tým, za čím ste mali ísť. Odhovorili ste sa od vášho poslania a od myšlienky, že úspech je dôsledok a nie magické šťastie.

Prečítajte si tiež: 4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť

Je to stále opakujúci sa „čo ak“ príbeh, ktorý si nahovárajú a ktorým sa utvrdzujú v tom, prečo oni nemôžu a ostatní áno.

Úspech je jednoduchý. Je o tom, že vytvoríte plán a pôjdete podľa neho každý deň. Niektorí si určite hovoria: „Andy, nie je to také jednoduché… Musí v tom byť šťastie… Môj kamarát urobil to a to a zarobil na tom milióny…“

Na to vám poviem jediné: Nie ste váš kamarát. Ste normálny človek ako ja. Vytvorte plán a pracujte podľa neho a ak nebude fungovať, zmeníte ho. To sa volá zlyhanie, poučenie sa z lekcie a robenie úprav počas cesty. Nebudete mať perfektný plán od začiatku až do konca, len vďaka skvelému nápadu – to je realita.

 „Čo ak“ príbeh je hlúposť, je to len ospravedlňovanie strachu. Ak na tom budete pracovať dosť dlhý čas a ste aspoň priemerne inteligentný, dosiahnete úspech. Bodka.

Môžete buď hľadať všetky výnimky, ktoré mali „len šťastie“, alebo akceptovať fakt, že pre ľudí ako som ja a vy, ktorí nemali „len šťastie“, je to stále možné vytvorením plánu a prácou na ňom.

Ja taktiež nie som nadpriemerne inteligentný – každý deň si však spíšem na papier ciele, ktoré musím dnes vykonať a začnem ich vykonávať. Nelámem si hlavu s tým, či to bude alebo nebude fungovať. Viem, že to nejakým spôsobom fungovať bude, pretože som dosť chytrý na to, aby som pozdĺž cesty robil úpravy. Nie je to také ťažké, nekomplikujte to. Žiadne „čo ak“ nie je. Ak na tom budete pracovať, výsledok sa dostaví.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Prečo väčšina ľudí zostane neznáma a priemerná a nikdy nenájde úspech alebo slávu? Chýba im táto vlastnosť

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «