Rozhovor s Martinom Novým, absolventom OBEI – Oxford Business Education Institute

Štúdium MBA online je možnosť, ktorú ocenia najmä pracujúci alebo podnikajúci ľudia. Nie je totiž nutné nikam osobne dochádzať.

 

Martin, prečo ste sa rozhodli študovať MBA online?

V mojom prípade sa jednalo o veľmi premyslené rozhodnutie. Či už ide o HR, alebo napríklad o marketing, nové trendy sa objavujú veľmi rýchlo. Poslednú dobu som cítil, že mi svet uteká pomedzi prstami. Máme príliš veľa informácií, z ktorých je zložité vybrať tie podstatné. Chcel som, aby mi s tým niekto pomohol a mohol som sa tak zlepšiť vo svojom každodennom fungovaní. Nemám však čas, aby som kamkoľvek dochádzal, a preto bolo pre mňa online štúdium jedinou možnosťou.

 

Študijných programov existuje celá rada. Čo vás priviedlo práve k OBEI?

Odporučil mi ho kamarát, ktorý už dlhé roky pôsobí vo veľkom podniku, ktorý robí obchody v Česku aj v zahraničí. Mal podobný problém a štúdium MBA online mu v mnohých aspektoch pomohlo. Naviac sa vďaka nemu dostal aj na vyššiu pozíciu. Dal som teda na osobné odporúčanie a vyplatilo sa.

 

Čo na štúdiu hodnotíte kladne?

Jednotlivé tematické bloky boli obsahovo správne usporiadané a týkali sa vždy koreňa veci. Taktiež som veľmi uvítal možnosť voľby témy blokovej práce z viacerých tém. Reakcia na vyplnený test bola vždy do dvoch až štyroch pracovných dní, čo je ešte skôr, ako oficiálne uvedený týždeň. Keď som urobil nejakú chybu a nemohol sa posunúť z miesta, napísal som na konzultačný e-mail a ešte v ten istý deň mi bola poslaná odpoveď.

 

Ako by ste opísali najväčšie prínosy štúdia?

Vediem malú firmu so šiestimi zamestnancami, ale znalosti získané štúdiom skutočne využívam na dennej báze. Zlepšil som sa vo všetkých aspektoch marketingu, cez finančnú správu až po komunikačné schopnosti. Celkovo sa domnievam, že moje znalosti teraz viac odrážajú dnešnú dobu. Štúdium MBA online mi otvorilo obzory… a za to som veľmi rád.

 

Pokiaľ vás možnosť štúdia MBA online zaujíma, navštívte www.obei.cz