Multimilionár Andy Frisella: Obety nie sú na ceste k úspechu potrebné. Robte toto

Ako sa so sebou rozprávate rozhoduje o tom, ako konáte. Veľa z vás si to sťažuje viac ako je potrebné. Napríklad keď hovoríme o budovaní firmy alebo formy – o obetovaní víkendov, nocí, času s kamarátmi, dovolenky – hovoríme o tom ako o niečom bolestivom. Hovoríme o obete a o tom aké ťažké to je, chceme pôsobiť húževnato – a sám to občas robím. Je dôležité si však uvedomiť, že tento druh jazyka dokáže veci sťažiť viac ako nevyhnutné.

Keď si Andy Frisella pred viac ako 20 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote $7. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako $695. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov $45 000. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie, majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Chcem, aby ste spravili jednu vec: Chcem, aby ste o týchto veciach prestali uvažovať ako o obetách a začali o nich uvažovať ako o investíciách. Jedna z najväčších chýb, ktoré kedy urobíte ako človek na ceste k úspechu – či už finančne, fyzicky, spirituálne alebo vo vzťahoch – je, že pokiaľ budete uvažovať o veciach ako o obetách, zbytočne ste na seba ešte viac tvrdí.

Chcem, aby ste pochopili, že keď vynecháte večer s kamarátmi, vynecháte večer s dievčatami či nepôjdete na výlet, nič neobetujete. V skutočnosti robíte investíciu, pretože investícia je odloženie uspokojenia a len ste zatiaľ nevideli odmenu.

Keď vynecháte večer s kamarátmi, aby ste si zacvičili, neobetujete večer s kamarátmi, robíte investíciu do budúcnosti – a táto investícia do budúcnosti vytvorí lepší život. Vytvorí viac peňazí, zlepší vzťahy, vytvorí lepšie telo, zvýši sebavedomie. Ak získavate niečo naspäť za to, čoho ste sa vzdali, nie je to v skutočnosti obeta, ale investícia.

Pravdou je, že keď ja vynechám niečo zábavné pre niečo, čo je ťažké, viem, že existuje odmena, ktorú neskôr získam. Ide o porozumenie odloženia uspokojenia a ak dokážete urobiť rozhodnutia pre odloženie uspokojenia, robíte investíciu. Obeta znamená vzdať sa niečoho a znie to zle.

Čo znie lepšie: „Robím investíciu do budúcnosti“ alebo „Obetujem večer s kamarátmi“? Nič nestrácate, nič vám neujde, ničoho sa nevzdávate. Vyberáte si investovať do seba, do svojich peňazí, do svojho tela, do vašich vzťahov a potrebujete si to uvedomiť pri vašom vnútornom monológu.

Pretože ak si neustále budeme hovoriť, že všetko obetujeme, budeme sa cítiť prázdni. Vždy budeme mať pocit, že nedostávame niečo na oplátku a že to všetko robíme zbytočne, čo nie je pravda. Pravdou je, že tie veci pre niečo robíme – a to znamená, že to je investícia.

Toto je môj hack k úspechu pre vás. Nie je to dlhý proces – skrátka nahraďte myšlienku obety za investíciu. To vaše dni urobí ľahšími, viac naplňujúcimi a viac príjemnými. Keď viete, že vstanete a budete pracovať, pretože neskôr vďaka tomu niečo získate a veríte, že robíte investíciu, stane sa to o to jednoduchším.

Keď si však hovoríte, že zmeškáte večeru, svadbu či výlet, aby ste sa mohli sústrediť na svoje podnikanie, všetko, na čo sa sústredíte je, čo ste zmeškali, čoho sa vzdávate a nakoniec sa tým stanete posadnutí a to vás zlomí, pretože sa budete sústrediť na nesprávne veci.

Celé to je o „oklamaní samého seba“, o zmene jazyka, takže sa budete sústrediť na správne veci – na výsledok, na to, čo získate, na prácu a na nadšenie z nej, pretože viete, že odmena príde.

Prečítajte si tiež: Začnite žiť skvelý život namiesto dobrého. Tieto veci vám v tom pomôžu

 

Zdroj a obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «