Multimilionár Andy Frisella: Neskončite na konci hlúpejší, tučnejší a nešťastní. Využite dar karantény

Možno ste už zachytili túto myšlienku: „Ak si z karantény neodnesiete buď novú zručnosť, rozbehnutý projekt, ktorý ste odkladali, alebo viac vedomostí;  nemali ste nedostatok času, ale disciplíny.“

Ukázalo sa, ako som vždy predpokladal, že ľudia, ktorí „nemali čas“ byť produktívni, disciplinovaní, sústredení a nemali čas ísť si za svojimi cieľmi a snami, iba kecali.

Keď si Andy Frisella pred viac ako 20 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote $7. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako $695. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov $45 000. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie, majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Sme v situácii, keď sme nútení zostať doma, sme nútení mať viac času a ľudia si stále nájdu cestu, ako veci nedotiahnuť do konca.

Vždy hovorím, že sú víťazi a lúzri. Taká je pravda. Existujú ľudia, ktorí na sebe tvrdo pracujú v pondelok, v utorok, v stredu, v štvrtok, v piatok, v sobotu a aj v nedeľu. Myslíte si, že keď budete len sedieť, jesť, piť, fajčiť, pozerať porno, niekto príde a zachráni vašu situáciu a všetko bude v poriadku?

Niečo vám poviem – to sa nestane. Môžete chcieť, aby sa to stalo; môžete si to želať; môžete hovoriť o tom, že nie je fér, že sa to nestalo; môžete si nahovárať akékoľvek príbehy – na konci dňa sa však na seba pozriete v zrkadle s vedomým, že ste nespravili to, čo ste mali spraviť a budete sa cítiť nanič. Neviem to vysvetliť jasnejšie.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Ste nešťastní, pretože si vážite názor niekoho iného viac ako váš vlastný

Myšlienka šťastia a uzdravenia, ktorú do vás iní tlačia, je klamlivá. Ak sa chcete cítiť dobre, musíte poslúchať váš vnútorný hlas, ktorý vie, čo by ste mali robiť. Poznáte ten hlas, ktorý vás núti cítiť sa trochu vinnými, keď chudnete a jete tú pizzu, alebo keď vás vonku čaká nejaká práca a vy si radšej zapnete telku?

To je hlas, ktorý by ste mali počúvať. Ak tak neurobíte, na konci dňa sa na seba v zrkadle pozriete a budete zo seba sklamaní a znechutení – a tento pocit žiadna meditácia, hranie hier, prejedanie sa a pitie nevyrieši.

Som znechutení z tlačenia agendy nič nerobenia a z toho množstva ľudí, čo sa stali tak mäkkými. Vidím všetkých hovoriť, ako úspešní chcú byť. Pokiaľ však nezačnete robiť veci, ktoré sa vyrovnajú úspechu, len kecáte.  

Model šťastia, ako to už hovorím roky, je jednoduchý. Šťastie nie je vylihovanie na pláži s drinkom v ruke. Keď ste k sebe úprimní, najšťastnejší ste vtedy, keď dosiahnete niečo, čo bolo veľmi ťažké. Ak je teda toto model šťastia, prečo si nezorganizuje svoj deň a nezakomponujete doň výzvy, takže keď sa na konci dňa na seba v zrkadle pozriete, môžete si povedať: „Páni, som šťastný/-á!“

Teraz je čas spochybňovať samých seba v tom, ako veľmi kecáte, pretože z môjho pozorovania celej tejto situácie vám poviem, že ľudia, ktorí veci uskutočňovali veci predtým, ich uskutočňujú aj teraz a ľudia, ktorí predtým nerobili nič, nerobia nič ani teraz.

Pýtali sa ma: „Andy, prečo stále rozprávaš o bojovaní?“

Neviem, možno preto, lebo za všetko, čím dnes som, som musel bojovať. Viete, že to bude ťažké, ale neviete ako veľmi ťažké to bude. Stane sa to, že vykročíte na cestu za dosiahnutím niečoho skvelého, v čo veríte, čo chcete pre seba, svoju rodinu a blízkych a zistíte, ako ťažké to je.

Čo spravíte?

V minúte, keď to začne byť ťažké, si začnete nahovárať veci ako: „Mám to oveľa ťažšie ako iní.“ Nemáte. Je to skrátka ťažké. Musel som bojovať každý deň, aby som sa dostal tam, kde som dnes a čo ma štve najviac sú ľudia, ktorí to nechápu.

Ak chcete dosiahnuť niečo výnimočné, musíte do toho vložiť výnimočné úsilie – deň za dňom – a obzvlášť v časoch, keď ostatní len sedia na zadku. Nemôžete čakať na ďalšiu príležitosť vykročiť a začať, pretože nie je lepšieho času ako teraz. To je fakt. Nikdy v histórii sme nemali zastavený celý svet a vy máte možnosť voľby urobiť, čo len chcete.

Na konci budú 2 typy ľudí: Ľudia, ktorí z toho vyviaznu hlúpejší, tučnejší, nedisciplinovanejší, menej šťastní, viac deprimovaní a udivení, prečo si nechali utiecť túto príležitosť sa stať lepšími, čo ich naplní ľútosťou.

Potom tu bude iná skupina ľudí, no bude ich len pár. To sú ľudia, ktorí každý jeden deň zo seba vydali všetko úsilie, pozornosť a disciplínu vediac, že to bola obrovská príležitosť posunúť sa vpred.

O 5 rokov prvá skupina ukáže prstom do minulosti a povie: „Ten koronavírus mi zruinoval život a všetky moje príležitosti, musel som zostať niekoľko týždňov doma.“

Viete si predstaviť, koľko ľudí začne do konca života využívať toto obdobie ako výhovorku, prečo majú hrozný život?

Potom tam bude pár z vás, moji ľudia. Pracovali ste na sebe; robili ste všetko, čo ste mohli; hľadali ste príležitosti; hľadali ste spôsoby ako slúžiť druhým vediac, že slúženie druhým sa vráti a poslúži vám samým.

Váž život bude touto situáciou ovplyvnený už navždy. Ak sa teraz rozhodnete byť ako všetci ostatní, sľubujem vám, že budete ako všetci ostatní už navždy. Ak je to život, aký chcete, do toho – nie je to však život, aký chcem ja a nie je to život, o akom všetci hovoria, že chcú žiť.

Začínam sa utvrdzovať v tom, že to, čo väčšina ľudí hovorí, nie je to, čo naozaj chce. Musíte svoje slová podopierať prácou. Musíte si dávať pozor, čím kŕmite svoju myseľ. Čím slabšími sa ľudia stanú, tým silnejšími sa chcete stať.

Myslím, že existujú 2% ľudí, ktorí sa snažia teraz zlepšovať. Faktom je, že ľudia sa stávajú slabšími, hlúpejšími, lenivšími a zostávajú pozadu. Toto je váš čas, aby ste prišli na to, čo môžete urobiť, aby ste z toho vyšli lepší. Posledné 4 týždne ste možno patrili k prvej skupine ľudí a ak to tak je, pravdepodobne zo seba teraz nemáte dobrý pocit a uvedomujete si, že je potrebná zmena.

Využite preto nasledujúce týždne na zlepšovanie – začnite si všímať, čo jete a čo si púšťate do hlavy; začnite čítať knihy. Vyviaznite z toho s lepšími vedomosťami; viac vybavení na výhru; ako lepší líder, manžel, manželka, matka.

Berte to ako dar. Máte povinnosť voči vašej rodine a ľuďom, ktorí vás poznajú, stať sa niekým, kým viete, že v skutočnosti ste. Teraz je čas začať ten proces. Môžete robiť hocičo, je to o voľbe.

Prečítajte si tiež: Koľkokrát ste si stanovili nové ciele, aby ste ich nakoniec nedosiahli? Riešenie má východná filozofia

 

Zdroj a Obrázok: andyfrisella.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «