Začnite žiť skvelý život namiesto dobrého. Tieto veci vám v tom pomôžu

„Život je krátky, užívajte si ho, kým trvá.“ Táto fráza je spoločná pre tých, ktorí veria, že podstatou života je osobné potešenie a sebanaplnenie. Mnoho ľudí sa preto snaží týmto spôsobom myslenia dosiahnuť „dobrý život“.

Čo je však dobrý život a ako ho možno dosiahnuť? Žiť dobrý život možno len znamená, že žijete priemerný život. Je to preto, že pokiaľ nebudete ďalej rásť, veci, o ktoré sa teraz staráte, by vám mohli vykĺznuť z rúk.

Skutočná podstata života navyše nie je len o osobnom šťastí, ale tiež o neustálom raste, bytí najlepšou verziou samého seba a o zmysluplnom ovplyvňovaní ostatných.

Preto, aby sa z dobrého života stal skvelý život, musíte sa začať pozerať za hranice svojho osobného potešenia a pohodlia.

 

Tu je 7 vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste z dobrého života prešli do skvelého:

 

1. Buďte oddaní rastu

Nikdy sa neuspokojte so žiadnou úrovňou úspechu, ktorú môžete dosiahnuť. To preto, lebo úspech môže prísť do cesty pokroku. Preto, aby ste prešli k veľkoleposti, musíte držať tempo s pokrokom. Prejdite z jednej úrovne úspechu do druhej a od priemerných úspechov k väčším úspechom.

Prečítajte si tiež: Poznáte tajomstvo Elona Muska? Vďaka týmto piatim veciam získal obrovský úspech

 

2. Objavte svoju vášeň

Ak chcete dosiahnuť v živote väčšie úspechy, musíte objaviť svoju vášeň. Vaša vášeň predstavuje vašu skutočnú túžbu a to, k čomu vás to ťahá. Váš najväčší zdroj motivácie bude pravdepodobne pochádzať z vašej vášne.

Vášeň vo vás vytvára „hlad na viac“ a produkuje energiu potrebnú na skvelý život. Keď sa sústredíte na to, čo vo vás uvoľňuje energiu, neexistuje nijaké obmedzenie v tom, čo môžete dosiahnuť.

 

3. Nájdite svoje životné poslanie

Život sa meria podľa jeho dopadu. Váš účel je dôvodom vašej existencie. Je to dopad, ktorý máte v živote urobiť. Účel je jedinečný v tom, že nie je samoúčelný, ale slúži ľuďom.

Zameranie života by preto nemalo byť len o tom, aby ste potešili seba, ale aj aby ste vyšli v ústrety iným, podporovali ich a transformovali spoločnosť. Väčšinu skvelých ľudí z histórie si nepamätáme preto, čo dosiahli pre seba, ale podľa dopadov, ktoré vo svete spôsobili.

 

4. Budujte sebadisciplínu

Priemerní ľudia sa tešia, keď dosiahnu malý úspech, ale skvelí ľudia oslavujú svoje víťazstvá a pokračujú v dosahovaní väčších úspechov. Ak chcete premeniť dobré na skvelé, musíte si vybudovať sebadisciplínu. Buďte rozvážni s potešením a sústreďte svoju energiu a zdroje na budovanie väčších snov.

 

5. Stanovte si väčšie ciele

Ak chcete dosiahnuť vyššiu úroveň úspechu, mali by ste si stanoviť väčšie ciele, ktoré môžu obohatiť vaše schopnosti. Svoje kapacity nebudete môcť rozpoznať, kým od seba nebudete chcieť viac. Preto neustále posúvate svoje limity. Stanovte si vysoké ciele – ciele, ktoré sú veľké a ambiciózne a ktoré vás vytiahnu z vašej komfortnej zóny.

 

6. Budujte svoju sieť

Veľkoleposť bude aj naďalej fatamorgána, ak si nebudete pestovať zvyk budovať a vyživovať svoju sieť. Ak chcete vytvoriť sieť efektívne, budete musieť mať jasno vo svojich cieľoch. Budete tiež musieť byť konkrétni pri identifikácii svojich potenciálnych zákazníkov v sieti.

Networking má byť vzájomným vzťahom. Preto pri vytváraní sietí musíte pridať hodnotu. Ľudia sú často priťahovaní hodnotnými ľuďmi. Získate tiež pre seba viac ľudí, ak sa naučíte skôr podať pomocnú ruku, ako keby ste boli ten, kto neustále vyžaduje pomoc.

 

7. Pákovo využívajte technológie

Technológia vám môže pomôcť dosiahnuť väčší vplyv, či už ako jednotlivec alebo vo vašej organizácii. Pomocou technológie môžete nadviazať kontakt s novými zaujímavými ľuďmi z celého sveta a môžete ju tiež použiť na zosilnenie všetkého, čo robíte. Nemal by vám stačiť vplyv iba vo vašej bezprostrednej sfére. Použite technológiu na oslovenie nových priateľov, klientov a potenciálnych zákazníkov všade, kde ich na svete nájdete.

Neuspokojte sa len s tým, aby ste žili dobre, ale usilujte sa o veľkoleposť tým, že sa budete neustále rozvíjať, cvičiť svoju vášeň, stanovíte si väčšie ciele a budete mať zmysluplný vplyv na spoločnosť.

Prečítajte si tiež: Keď príde na negatívne myšlienky, naučte sa zastaviť efekt snehovej gule. Dopomôže vám k tomu tento návod

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Leon Ho

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «