Ubíjanie sa a hranie sa na obeť negatívnym vnútorným monológom. Takto z toho von

Monológ vo vašej mysli je bojisko, kde každý deň žije a zomiera vaša motivácia. V každom okamihu vás vaše slová buď pozdvihujú alebo sabotujú váš úspech. Bohužiaľ, väčšina ľudí túto bitku v sebe prehráva. Využívajú svoje najsilnejšie aktívum – svoju duševnú energiu – na to, aby sa ubíjali, hrali sa na obeť a zabraňujú si tak zdieľať so svetom ich vášeň.

Prečítajte si tiež: Čelíte výzve a chýba vám sebavedomie? Skúste tento trik

Keď sa pri niečom takom prichytíte, postupujte podľa tohto jednoduchého 2-krokového procesu, aby ste sa vrátili do stavu pozitívnej motivácie:

 

1. krok: Odpustite si

Keď sa ocitnete v tejto seba-sabotážnej slučke, neubíjajte sa ešte viac. Mnoho ľudí je uväznených v tejto sieti. Snažia sa samých seba prinútiť, aby prestali premýšľať nad seba-sabotážnymi myšlienkami, čo robí strach a úzkosť silnejšími. Je nevyhnutné, aby ste sa zastavili a boli k sebe láskaví.

Odpustenie je jednou z najsilnejších síl, ktoré ľudstvo pozná – po boku slov ako láska a viera. Možno existuje časť vás, ktorá nechce dostať odpustenie. Možno máte minulý traumatický zážitok z toho, že ste nedostali reakciu, ktorú ste chceli, alebo ste celý svoj život mali problém s dosiahnutím výsledkov.

Vyššie uvedená frustrácia je ešte väčšou príležitosťou na samoliečbu. Ako hovorí filozof a básnik Rumi: „Rana je miestom, kde do vás vstupuje svetlo.“

Napíšte na papier, aké emócie cez vás prechádzajú – strach, trápenie, odsúdenie, osamelosť – čokoľvek cítite. Potom povedzte nahlas: „Aj keď sa cítim [meno emócie], stále si vyberám zdieľať svoje autentické dary so svetom.“

 

2. krok: Reframing vás môže urobiť neporaziteľnými

V oblasti NLP (neuro-lingvistické programovanie) sa nachádza nástroj nazývaný „reframing“, kde vložíte myšlienku do iného „rámu“, ako fotografiu alebo obraz. Keď vidíte svoje slová v inom ráme, zmení to význam obrazu.

Hrajte túto hru so sebou. Akonáhle ste si odpustili, je čas nahradiť negatívny rozhovor so sebou samým niečím, čo je pozitívne a povznášajúce. Môžete hrať hru, kde poviete: „Keby som bol/a mnou, čo by som si povedal/a, aby som sa motivoval/a?“

Samozrejme, toto je absurdná otázka. Vy ste vami. Spôsob, akým je táto otázka formulovaná, je podobný zenovým budhistickým hádankám, ktoré hrajú hru na myseľ, aby ju otáčali, až kým sa neuvoľní, čo prinesie slobodu a priestor v mozgu. Keď viete dostať svoju myseľ do iného stavu, nájdete slobodu vidieť veci úplne novým spôsobom.

Predstavte si, že si dávate rady o motivácii. Nevšimli ste si, aké ľahké je vždy radiť iným ľuďom v tom, čo si myslieť, povedať a robiť, keď príde na ich motiváciu?

Dajte si radu. To je to, čo tu robíte s touto jednoduchou hrou mysle. Čo by ste si povedali v tomto okamihu? Keď môžete zmeniť svoj pohľad na to, kto hovorí a kto prijíma, zistíte, že vaše slová negatívneho rozhovoru so sebou samým už nad vami nemajú moc.

Praktizovaním tohto 2-krokového cyklu odpustenia a reframingu uvidíte, že môžete prestať so seba-poškodzujúcim rozhovorom vo vašej hlave, ktorý ničí vašu schopnosť veci realizovať. Vaše túžby napredovať vašom živote a kariére začínajú zdieľaním vašich darov a talentov so svetom.

Všetci veľkí lídri zistili, že to nie je o odstránení pochybností o sebe samých, ale o odvahe konať bez ohľadu na to, aké myšlienky vám práve prechádzajú hlavou. Akcia je to, čo dosiahne vaše ciele.

Prečítajte si tiež: Inverzia – geniálna technika, ktorá hrá rolu v masívnom úspechu miliardárov Buffetta či Mungera

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Andrea Albright

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «