Multimilionár Andy Frisella: Nikto vám na začiatku nebude veriť či tlieskať – a ani by nemal

Keď si Andy Frisella pred viac ako 20 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote $7. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako $695. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov $45 000. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie, majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Všímam si tieto dni ľudí, ktorí strácajú svoj čas snažiac sa presvedčiť všetkých naokolo, že vedia, že budú tými, kým chcú byť. Pravda je taká, že nikto vám nebude veriť, pokiaľ to neurobíte. Nikto k vám nepríde a nebude s vami oslavovať, pokiaľ to neurobíte.

Práca prichádza pred vierou. To znamená, že budete musieť pracovať dlhý čas, sami, bez potlesku, bez odmeny a bez toho, aby vám niekto povedal: “Dobrá práca.“ Keď začnete niečo budovať, začnú vidieť výsledky a to, že niečo robíte, potom od nich získate trochu dôvery. Čo sa stane je, že aj vy tomu začnete veriť o trochu viac veriť. Ďalšia práca znamená znovu trochu viac dôvery a neskôr vám začne veriť viac ľudí.

Nikto vám neverí, pretože ste zatiaľ nič neurobili. To je realita. V ideálnom svete by sme boli radi, keby nám všetci verili a mysleli si, že sme skvelí a že to dokážeme, ale to nie je realita. Väčšina ľudí nikdy nevidela niekoho vybudovať niečo skvelé, nepoznajú človeka, ktorý dosiahol úspech. Čo vás potom núti myslieť si, že ste tak skvelí, že vo vás bude každý veriť od prvého dňa? To sa nestane, je to nereálna myšlienka vychádzajúca z vášho citlivého ega.

Nikto vám na začiatku nebude tlieskať – a ani by nemal. Nikto vo vás nebude na začiatku veriť – a ani by nemal. Možno máte priateľov, ktorí vás podporia, ale aj títo ľudia sú vzácni.

Buďte s tým v pohode. Prestaňte sa snažiť každého presvedčiť, nikdy sa vám to nepodarí a nikdy to nebudú chápať. Nikdy nepochopia, prečo robíte to, čo robíte. Prestaňte strácať svoj čas a využite ho k produktívnym činnostiam smerom k tomu, kde sa chcete dostať, pretože ak chcete, aby vám ostatní verili, choďte von a vybudujte niečo skvelé. To je tá vec, ktorá ich prinúti vám veriť.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Nikto sa nedostal na vrchol sám. Všetci sa spoliehame na pomoc a spoluprácu iných

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «