Jim Rohn: 13 spôsobov, ako vylepšiť váš život

„Všetci môžeme ísť odkiaľkoľvek kdekoľvek. Jediné, čo pre to musíme urobiť, je bojovať za to.“  Jim Rohn

Môže chudobný človek zbohatnúť? Samozrejme! Jedinečná kombinácia túžby, plánovania, úsilia a vytrvalosti bude mať vždy svoje čaro. Každý sen sa môže stať skutočnosťou za predpokladu, že budeme mať odvahu ísť si za ním a veriť mu.

 

Tu je 13 spôsobov, ako môžete vylepšiť váš život:

 

1. Naučte sa čeliť svojim strachom

 To je spôsob, ako ich premôcť. Neodmietajte ich, čeľte im. Povedzte si: „Toho sa bojím a zaujímalo by ma, ako by som to mohol zmeniť.“ Naučte sa čeliť vašim strachom ešte dnes.

Prečítajte si tiež: Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

 

2. Trénujte svoju vôľu k zmene smeru

Nemusíte robiť to, čo ste robili posledných 6 rokov, ak to neprináša výhody, ktoré chcete. Vyberte si nový cieľ a choďte si za ním. Použite svoju vôľu na začatie procesu. Nemusíte opakovať svoj minulý rok. Začnite s čistým štítom. Investujte do nového roku a sledujte ten rozdiel.

 

3. Priznajte si svoje chyby

Tu je jedna z najlepších fráz: „Je mi to ľúto.“ Tieto slová by mohli začať úplne nový vzťah. Mohli by odštartovať dvoch ľudí idúcich v úplne novom smere. Nemusíte o nich bláboliť po celom okolí. Priznajte si svoje chyby pred sebou samým.

 Hneď po ich priznaní si sľúbte, že ich už nechcete opakovať.

 

4. Zdokonaľte vaše ciele

Začnite tento proces. Nastavte si väčšie ciele – také, ktoré vás ráno prinútia vyskočiť z postele. Dosiahnite svoj vyšší zámer. Choďte po niečom väčšom, nie len po tom, čo si myslíte, že by ste mohli dosiahnuť.

 

5. Verte si

Musíte veriť v možnosti. Musíte veriť, že zajtrajšok môže byť lepší, ako dnešok. Verte v samého seba. Nie je zručnosť, ktorú sa nemôžete naučiť; nie je disciplína, ktorú nemožno vyskúšať; nie je kniha, ktorú nemôžete prečítať.

 

6. Požiadajte o múdrosť

Požiadajte o múdrosť, ktorá vytvára odpovede. Požiadajte o múdrosť, aby ste sa mohli vysporiadať s výzvami pre dnešok i zajtrajšok. Neželajte si, aby to bolo ľahšie; želajte si, aby ste boli lepším.

Prečítajte si tiež: Je jedno, v čom sa snažíte uspieť – ak nemáte toto, úspech nedosiahnete

 

7. Šetrite svojim časom

Motivačný rečník Bill Bailey hovorí, že priemerný človek hovorí: „Mám ešte 20 rokov.“ Bill hovorí, že máte iba 20-krát viac. Ak chodíte raz za rok chytať ryby, máte iba o 20-krát viac rybačiek, nie 20 rokov. Popremýšľajte nad tým.

 

8. Investujte svoje zisky

Tu je jedna z filozofií, ktoré mi dal môj mentor, Earl Shoaff: „Zisky sú lepšie ako mzdy. Mzdy vám dajú živobytie, zisky bohatstvo.“ Mohli by sme začať zarábať zisky, zatiaľ čo zarábame na živobytie? Odpoveď znie – áno.

 

9. Žite s intenzitou

Investujte viac do toho, čo robíte. Buďte trochu silnejšími, buďte trochu múdrejšími. Zintenzívnite svoju vitalitu. Dajte všetko, čo máte, do toho, čo robíte, a potom požiadajte o viac vitality a sily s  väčším dôrazom – viac srdcom a dušou.

 

10. Nájdite si svoje miesto

Ak práve pracujete v zamestnaní, nájdite najlepšie miesto, kde môžete najlepšie slúžiť ostatným ľuďom a buďte si istý, že vás požiadajú o to, aby ste obsadili ešte lepšie miesto. Odvádzajte svoju prácu najlepšie, ako viete.To je tá najlepšia cesta von.

 

11. Vyžadujte od seba integritu

Integrita je ako lojalita. Nemôžete si ju vyžiadať od niekoho iného; môžete ju vyžadovať len od seba. Buďte najlepším príkladom lojality a získate lojálnych nasledovníkov. Buďte najlepším príkladom integrity a budete mať okolo seba ľudí, ktorí ju majú tiež. Veďte.

 

12. Vítajte disciplínu

Nemôžem vám dať lepšiu radu, ako túto, pretože disciplína vytvára realitu. Disciplína stavia mestá. Dobre disciplinovaná aktivita vytvára hojnosť, jedinečnosť a produktivitu.

 

13. Bojujte za to, čo je správne

Len niekto mimoriadny môže povedať: „Bojoval som za svoje deti; bojoval som za to, čo je správne; bojoval som za dobré zdravie; bojoval som za ochranu mojej firmy; bojoval som za dobrú kariéru, ktorá by požehnala moju rodinu. Bojoval som dobrý boj.“

Protiklady sú v rozpore a vy ste v strede. Ak chcete niečo hodnotné, ​​musíte za to bojovať.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Vypustite urážlivé slovo „talent“ zo svojho slovníka. Celý úspech je o vašich voľbách

 

Zdroj: success.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «