Prezentujte sa v štýle úspešného podnikateľa

Aj to je možné, pokiaľ budete vedieť, ktoré veci vám v tom pomôžu. Zo začiatku sa všetky veci javia ako náročné, no s odstupom času budete na to pozerať úplne inak. Presne tak by ste mali postupovať aj pri vašom úspešnom štarte do podnikania.

 

Orientujte sa na zákazníka

V prvom rade potrebujete dobrý nápad. No aj tu sa musíte presvedčiť, že s ním zaplníte medzeru na vašom trhu. V tomto prípade by ste si mali ešte na začiatok urobiť malý prieskum možností, ktorými budete disponovať. Zákazník bude ten, kto sa postará o vaše zisky, preto mu venujte hlavnú pozornosť už od začiatku. Ak sa uistíte vo svojom rozhodnutí, môžete začať vyberať kancelárske kreslo, ale veľmi by sme ešte nepredbiehali.

 

SRO alebo SZČO

Potrebujete aj vhodnú právnu formu spoločnosti. V našich podmienkach by sa zdalo, že je najviac preferovanou živnosť, no spoločnosť s ručením obmedzeným sa teší obľube tiež. Tu je to horšie s kapitálom, ktorý musíte pri štarte zložiť, no neskôr zistíte, že sa vám to oplatilo. Ak budete mať viac spoločníkov, ktorí sa zmestia za jeden väčší konferenčný stolík, výška kapitálu sa môže znížiť, takže nakoniec to nie je až tak zlé.

 

Potrebujete fyzické priestory?

Na riadenie spoločnosti budete určite potrebovať menšiu kanceláriu. Nemusíte si automaticky prenajímať veľké priestory, za ktoré zaplatíte mesačne niekoľko sto eur, môžete to vyskúšať aj s virtuálnou kanceláriou. Takto môžete podnikať aj z domu, a pritom neprídete o svoje súkromie.

 

Vsaďte na dobrú reklamu

Bez marketingu sa v podnikaní nezaobídete, dnes je nástrojov, pomocou ktorých sa dosahuje oveľa viac a rozšírilo sa to o internetové možnosti. Ak si necháte vytvoriť kvalitnú webovú stránku, urobíte jej dobrú reklamu na Facebooku, určite vám to vylepší vaše pozície na trhu.

Nezabudnite na inovácie, prispôsobovať sa dobe a neustálemu technickému pokroku je viac než nutné, na čo časom prídete tiež.