Grant Cardone: Cítite sa stratený? Tu sú 3 jednoduché veci, ktorými zmeníte aj ten najhorší deň

Mali ste niekedy problém s tým, že ste nevedeli, kde začať? Prebúdzate sa, začínate podnikať, idete na vysokú alebo ju končíte a v duchu si hovoríte: „Vôbec neviem, kde začať. Som stratený.“

Poznám ten pocit – nevedieť kam ísť a čo robiť. Môžete byť stratený so svojimi peniazmi, stratený s vašou prácou, môžete mať pocit, že ste v slepej uličke v získaní vytúženého povýšenia. Možno ste stratený vo vzťahu. Bol som vo všetkých týchto situáciách.

 

Tu je to, čo mi pomohlo:

 

1. Nikdy nereagujte prehnane

Prvá vec, ktorú robím, keď sa cítim neistý je uistenie sa, že na to nereagujem prehnaným spôsobom. Nepýtam sa samého seba: „Čo je so mnou zle?“ Nie je nič zlé na tom, ak sa zobudíte a nie ste si istý, čo robiť so svojím dňom – zbytočne tento pocit prehnane neanalyzujte. Nelipnite na tom a nedovoľte tomuto pocitu položiť vás – vedzte, že sa to stane v určitom bode každému.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

 

2. Začnite sa hýbať

Pohnite sa akýmkoľvek smerom. Choďte kdekoľvek – choďte sa prejsť, zabehať si, zacvičiť si, oblečte sa, dajte si sprchu – jednoducho urobte hocičo, čo vás pohne smerom k niečomu viac produktívnemu. Nič nerobenie nie je nikdy produktívne, je to vlastne kontraproduktívne.

 

3. Pomôžte niekomu

Možno neviete ako pomôcť sebe samému, ale viete, že existujú spôsoby, ako pomôcť niekomu inému. Poobzerajte sa okolo seba či nenájdete niekoho, komu môžete pomôcť. Prostredníctvom pomoci niekomu okolo vás budete mať zo seba lepší pocit a váš deň nadobudne nejaký zmysel. Pomoc druhým vám vždy pomôže.

Hocikde prídete, skúste pomôcť len jednej osobe. Robím to roky a môžem vás uistiť, že mi to nesmierne pomohlo. Dostal som sa z drogovej závislosti, dostal som sa preč od zlých ľudí a od negatívnych vplyvov, zvýšil som svoj príjem, mám viac slobody, viac možností a pomáham ľuďom každý deň. Dokonca aj cez dni, keď sa prebudím a cítim sa najhoršie.

Prečítajte si tiež: 4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «