6 rád, ako sa zdvihnúť zo dna a prosperovať od multimilionára Granta Cardoneho

https://www.facebook.com/grantcardonefan/photos/a.10150638878643563.411828.236959743562/10153663873883563/?type=3&theater

Keď mal Grant Cardone 25 rokov, bol na dne. Nemal žiadne peniaze, žiadnu sebaúctu a sebavedomie, nevedel, čo chce robiť a jeho rodina ho prestala podporovať. Mal vysokoškolský titul, ktorý nikoho nezaujímal, býval v meste s 24% nezamestnanosťou a nevedel, kam smeruje.

Jedného dňa som sa sám seba spýtal: „Čo vlastne mám?“ a začal som si tieto veci zapisovať. Mám ambície, som kreatívny, inteligentný, som ochotný tvrdo pracovať, som ochotný čítať, viem, ako sa efektívne učiť a mám túžbu byť lepším. Začal som sa porovnávať s ostatnými ľuďmi a hľadať nejakú výhodu, ktorú oproti nim mám.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Jedno z mojich prvých zamestnaní bola práca v McDonald‘s

Dnes je Grant Cardone medzinárodne uznávaný biznis kouč, autor bestsellerov, CEO 6 spoločností a jeho majetok má hodnotu viac ako 600 miliónov dolárov.

 

Tu je jeho 6 rád, ako sa zdvihnúť zo dna a prosperovať:

 

1. Nikdy nemôžeš byť na dne

Prestaň vravieť, že si zlomený a na dne, pretože nikdy nemôžeš byť zlomený a namiesto toho si spíš tvoje silné stránky. Môžeš sa ocitnúť v najhoršej situácii, môžeš byť bez peňazí, vzdelania a priateľov, ale nie si zlomený.

Nikdy nezačínaš od nuly.

Si ľudská bytosť, ktorá dokáže byť produktívna a pre niečo sa rozhodnúť. Môžeš sa rozhodnúť niečo robiť, alebo nerobiť nič. Môžeš sedieť a spísať veci, ktoré nemáš, alebo sa môžeš odhodlať získať to, čo chceš.

 

2. Začni tam, kde si

Začni presne tam, kde si, práve teraz. Nie tam, kde si bol včera, nie tam, kde chceš byť, ale tam, kde si teraz. Neopakuj chyby, ktoré si urobil v minulosti a urob za ňou hrubú čiaru.

Keď som mal 25 rokov, predával som autá a neznášal som to. Začal som však tam, kde som bol – nebol žiadny dôvod zmeniť moju prácu. Povedal som si, že vyriešim svoje problémy práve tu. Začni zarábať peniaze tam, kde si.

 

3. Choď iba dopredu, nie dozadu

Nepotrebuješ už ísť tam, kde si bol – tou cestou už nekráčaš. Je tu jedna výnimka kedy musíš ísť do minulosti – upratať si po sebe. To znamená napraviť to, čo si v minulosti pokazil.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Tieto 2 veci ničia váš budúci úspech

 

4. Začni pridávať a násobiť

Začni pridávať a tak rýchlo, ako budeš môcť, začni násobiť svoju akciu. Ak začínaš finančne od nuly, musíš začať postupne zvyšovať a násobiť príjem. Nie odčítavať ani deliť, ale zvyšovať.

Začni počítať malé víťazstvá. Ak vieš, ako násobiť, preskoč pridávanie. To znamená udržovať tvoj kalendár plný, bez bieleho miesta. Nemôžeš si dať každý deň za cieľ urobiť iba jednu vec, ale hneď niekoľko za deň.

 

5. Začni byť skvelý

Musíš sa rozhodnúť byť skvelý v tom, čo robíš. V 25 rokoch som sa rozhodol byť skvelý obchodník, v 30 som sa rozhodol byť skvelý spíker a v 38 rokoch som sa rozhodol byť skvelý biznismen, ktorý expanduje a ktorý tvorí viacero tokov príjmov. Buď skvelý v tom, čo práve robíš.

 

6. Neoslavuj príliš skoro

Keď sa začne väčšine ľudí dariť, majú vo zvyku začať rozhadzovať peniaze. Začnú rozhadzovať peniaze v kasínach alebo si kúpia Ferrari. Uisti sa, že sa tomu vyhneš. Zaplať cenu dnes, aby si mohol zaplatiť cenu zajtra.

Prečítajte si tiež: 10 krokov k vybudovaniu mentálnej sily bojovníka

 

Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «