Buďte si vlastnou motiváciou. Stačí vám tento návod

Koľkokrát ste sa nadšene pustili do chudnutia, prihlásili ste sa na hodiny aerobiku alebo ste sa začali učiť cudzí jazyk, aby ste po krátkej chvíli prestali? Koľkokrát ste sa pokúsili urobiť vo svojom živote zmeny, zdokonaliť sa v určitej oblasti alebo začali projekt, ale zlyhali ste kvôli nedostatku motivácie?

Prečítajte si tiež: Zakladateľ KFC bol odmietnutý viac ako 1000-krát. Toto sú veci, ktoré nás učí

Niekedy máme motiváciu a nadšenie s niečím začať, ale po čase stratíme motiváciu a prestaneme robiť to, čo sme začali robiť.

Čo vám môže pomôcť motivovať sa?

  • Musíte presne vedieť, čo chcete.
  • Váš cieľ by mal byť jasný.
  • Mali by ste si byť vedomí výhod toho, čo chcete dosiahnuť.
  • Túžbu, nadšenie a chuť musíte neustále udržiavať nažive.

Často myslieť na svoj cieľ a prijať myšlienku, že sa dá dosiahnuť, zvýši vašu motiváciu a posilní vašu túžbu dosiahnuť ho. Motivácia má veľa spoločného s emóciami a predstavivosťou, čo znamená, že ak sa chcete motivovať, musíte pracovať na svojich pocitoch a svojej fantázii. Môžete to urobiť tak, že svoj cieľ vizualizujete čo najjasnejšie, tým skutočne nadobudnete pocit, že si ho ceníte.

Ako sa motivovať? Tu je niekoľko rád:

1. Zamyslite sa a analyzujte svoj cieľ, aby ste zistili, či ho naozaj chcete dosiahnuť. Stojí to za ten čas? Možno to naozaj nechcete. Ak si po premýšľaní nad svojím cieľom uvedomíte, že vám na ňom skutočne nezáleží, bude ťažké zostať motivovaní. Je jednoduchšie sa motivovať a zostať motivovaní, keď ste si istí, čo chcete.

2. Jasne si stanovte svoj cieľ. Jeho napísanie vám pomôže jasne ho opísať. Čím je to konkrétnejšie, tým ľahšie sa budete sústrediť a motivovať.

3. Často premýšľajte nad svojím cieľom, jeho výhodami a tým, ako bude vyzerať váš život po jeho dosiahnutí. To prebudí vaše emócie, ktoré poskytujú hnaciu silu a nadšenie pri práci na ňom.

4. Predstavte si, aký bude váš život, keď získate to, čo chcete. Predstavte si, ako sa budete cítiť po dosiahnutí svojho cieľa. Nemusí to byť jednoduché, pretože pochybnosti a nedôvera sa pravdepodobne pokúsia zamestnať vašu myseľ. Avšak vytrvalosťou môžete naučiť svoju myseľ vyhýbať sa pochybnostiam alebo ich aspoň ignorovať.

5. Pripravte uskutočniteľné plány s ľahko vykonateľnými malými krokmi a trvajte aspoň na jednom kroku denne. Získate tak sebadôveru a presvedčíte sa, že cieľ je vo vašom dosahu. Keď uvidíte cieľ ako dosiahnuteľný, bude ľahšie udržať si motiváciu a nadšenie.

6. Čítajte knihy alebo články týkajúce sa vášho cieľa. Budú udržiavať vašu myseľ zameranú na váš cieľ.

7. Čítajte o úspešných ľuďoch. Inšpirovalo by vás to, aby ste ich napodobňovali a robili to, čo robili oni. Knihy, články a videá o nich nájdete všade.

8. Zásobujte sa inšpiratívnymi citátmi a myšlienkami týkajúcimi sa témy vášho cieľa. Prečítajte si ich niekoľko ráno a znova večer pred spaním, či v ktorúkoľvek inú dennú dobu. Niekoľko si ich môžete napísať na kúsok papiera alebo si ich uložiť do svojho mobilu.

9. Ak ste v depresii a nemáte chuť niečo robiť, musíte zhromaždiť všetku silu, ktorú máte a choďte sa prejsť. Nikdy si nedovoľte zostať v zlej nálade – bez ohľadu na to, ako sa cítite.

10. Ak potrebujete dávku motivácie, bude pre vás užitočné opakovať si pozitívne afirmácie. Tu je príklad: „Mám túžbu a nadšenie potrebné na dosiahnutie svojho cieľa.“ Túto afirmáciu si opakujte často.

11. Začnite robiť malé kroky smerom k cieľu už teraz. Nečakajte na vhodnú príležitosť a správny čas. Každý okamih je ten pravý okamih, inak je to len prokrastinácia. Pokiaľ ide o dlhodobé ciele, nie je vždy ľahké udržať si dlhodobú motiváciu. Preto je rozumnejšie začať s malými cieľmi, ktoré môžete dosiahnuť pomerne rýchlo.

Prečítajte si tiež: Vyrastal v pestúnskej starostlivosti a živil sa podomovým predajom. Miliardovú firmu vtedy rozbehol so 700 dolármi

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: James Adams

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «