Zakladateľ KFC bol odmietnutý viac ako 1000-krát. Toto sú veci, ktoré nás učí

Colonel Sanders bol odmietnutý presne 1009-krát, kým dokázal úspešne predať svoj recept na KFC. Okrem toho zlyhal v každej práci, ktorú počas života robil. Po celý život čeliaci neúspechu za neúspechom nakoniec vo veku 75 rokov dosiahol úspech.

 

Toto je 7 inšpiratívnych lekcií, ktoré nás môže cesta Colonela Sandersa naučiť – a to bez ohľadu na to, či máte 25 alebo 75 rokov:

 

Lekcia č. 1: Zlyhanie plodí úspech

Colonel Sanders bol odmietnutý viac ako tisíckrát, kým úspešne predal svoj recept na Kentucky Fried Chicken. To je veľa odmietnutí. Okrem toho Sanders zlyhal v každej kariére, o ktorú sa pokúsil. Od desiatich do štyridsiatich rokov si Sanders okrem iného vyskúšal vedenie električky, farmárčenie, právo, predaj a prácu hasiča.

To len dokazuje, že bez ohľadu na to, ako často sa stretnete s neúspechom, stále máte čas, bez ohľadu na to, koľko máte rokov.

„Mal som iba dve pravidlá. Urobte všetko, čo môžete a robte to najlepšie, ako viete. Je to jediný spôsob, ako získať pocit zadosťučinenia.“ – Colonel Sanders

 

Lekcia č. 2: Nikdy nie je neskoro

Keď mal Colonel Sanders 75 rokov, nakoniec predal KFC za 2 milióny dolárov (dnes zhruba 15 miliónov dolárov). Viete si predstaviť, že zažijete takúto výhru po celoživotnej prehre? Sanders napriek nepriazňam života pokračoval v ceste a skončil ako zakladateľ a tvár značky, ktorú tak dobre poznáme aj päť desaťročí neskôr.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Vysoká škola je strata peňazí a času iba vtedy, ak si neuvedomíte toto

 

Lekcia č. 3: Minulosť je v minulosti

Veľa ľudí sa musí naučiť, že minulosť je minulosť a vašu budúcu šancu na úspech bude definovať, iba ak to sami dovolíte. Nezáleží na tom, koľkokrát ste zlyhali, odkiaľ ste prišli alebo aké negatívne veci ste v minulosti zažili alebo urobili.

Vaša minulosť nedrží kľúče k vášmu budúcemu úspechu. Sanders zlyhal v každej kariére, o ktorú sa pokúsil. Veľkú časť svojho života strávil dokonca v nešťastnom manželstve, ktoré sa skončilo rozvodom a do svojich devätnástich rokov musel zabezpečiť tri deti. Pre väčšinu by to stačilo na to, aby sa usadili v nenaplňujúcej práci, ale Colonel Sanders veril vo svoje vlastné schopnosti a princípy.

 

Lekcia č. 4: Vzdať sa je jediný spôsob, ako zlyhať

Zlyhanie je prirodzeným sprievodným javom života. Príbeh Kentucky Fried Chicken nám hovorí, že zabaliť to je jediné zlyhanie. Ak máte rovnakú vieru v to, čo sa snažíte urobiť, možnosť úspechu nikdy nie je zmetená zo stola. Nikdy neprestávajte hľadať to svetlo na konci tunela.

 

Lekcia č. 5: Nový štart je niekedy všetko, čo potrebujete

Teraz nám je jasné, že varenie bolo pre Colonela Sandersa vášňou, ale svoje nadšenie objavil vo svojom živote až oveľa neskôr. Iba vďaka tomu, že mal odvahu zlyhať a začať odznova, mohol znovu objaviť svoju skutočnú vášeň.

Ak sa pokúsite uspieť vo viacerých disciplínach, je to istý spôsob, ako sa spáliť. Začiatok je vždy ťažký a pre väčšinu by predstava robiť to znova a znova v 50., 60. a 70. rokoch bola absolútne vyčerpávajúca. Energia a vášeň, ktorú Sanders preukázal tým, že sa mu to darilo až do jeho sedemdesiatich rokov, je inšpiratívnou lekciou pre každého.

 

Lekcia č. 6: Riskujte

Nie je prekvapením, že nasledovanie túžby vášho srdca je často kľúčom k úspechu, šťastiu a spokojnosti. Prečo si potom toľkí z nás nejdú za tým, čo od života skutočne chceme? Sedieť a relaxovať vo svojej komfortnej zóne znamená, že si mnohí z nás neuvedomujú, aké dôležité sú vášne a túžby.

„Je potrebné si uvedomiť, že každý nezdar môže byť odrazovým mostíkom k niečomu lepšiemu.“ – Colonel Sanders

 

Lekcia č. 7: Nech je to jednoduché

Zdá sa to bláznivé, ale Kentucky Fried Chicken začal predajom kuracieho mäsa až na kraji cesty. Po predaji svojho receptu sa firma rýchlo rozrástla a v dnešnej dobe je bežné vidieť franšízy KFC v krajinách po celom svete – presnejšie v 145 krajinách sveta. Lekciou je sa nikdy nebáť udržiavať veci jednoduché. Pokiaľ budete ochotní začať, tvrdo pracovať a pokračovať v tom, veci porastú.

Prečítajte si tiež: Pozitívni ľudia majú vo zvyku robiť každý deň niekoľko vecí. Takto sa medzi nich zaradíte aj vy

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Graham Chapman, Obrázok: Edgy01 at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «