Čo je základným rysom vašej firmy?

Už ste niekedy počuli o virtuálnom sídle spoločnosti? Viete, aké výhody v sebe skrýva a čo z toho by bolo dobré pre váš biznis? Na to sa pozrieme v nasledujúcom článku.

Pri výkone určitého podnikania nie je úplne nutné mať svoju vlastnú kanceláriu. Zamestnanie v podobe finančných a daňových poradcov, IT pracovníkov, programátorov alebo napríklad stavebné firmy. V prvom rade je dôvodom samozrejme úspora nákladov na prenájom a prevádzku kancelárie. Potom môže byť príčinou obava o vlastné súkromie, čo platí najmä v prípade podnikateľov, ktorí pracujú z domu.

 

Bez sídla to nejde

Ak by ste si povedali, že pre svoju samostatne zárobkovú činnosť sídlo nepotrebujete, opak je pravdou. Je to povinnosť zo zákona, ktorú si  musíte splniť hneď pri založení spoločnosti.  Nie je to len z dôvodu nejakého rozmaru úradníkov, musíte mať miesto, kam vám doručia všetky dôležité dokumenty, kam príde v prípade potreby finančná kontrola alebo úradníci z daňového oddelenia. Výhodou registračného sídla spoločnosti bude fakt, že vás táto kontrola nemusí vo väčšom meste tak jednoducho nájsť.

 

Využite registráciu na konkrétnej adrese

Ako vyplýva aj zo samotného názvu, nové sídlo firmy tohto typu je najmä o registrácii vašej spoločnosti. Ide o akúsi formu papierového presťahovania sa a zmeny adresy z konkrétnych dôvodov. Spomínaná cena nákladov, mzdy za zamestnancov a starostlivosť o nehnuteľnosť vám v tomto smere odpadajú.

Samozrejme, že ani pri tomto spôsobe podnikania sa  nezaobídete bez kompatibilných tonerov, počítača, e-mailu a mobilného telefónu. V porovnaní s nákladmi na klasickú kanceláriu je to ale minimum, ktoré takto investujete do vlastného Offic-u.

Všetky procesy súvisiace s týmto sídlom sú  realizované v rámci platnej legislatívnej normy a predpisov, takže svoje obavy z nekalých praktík môžete skutočne „hodiť“ za hlavu. V prvom rade je to metóda, ktorá vám uľahčí vaše fungovanie.