7 tajomstiev o peniazoch tých najbohatších ľudí

„Ľudia hovoria: „Chcem byť bohatý.“ Otázkou je: „Ste ochotný pre to urobiť všetko?““  Robert Kiyosaki

Koľko vašich priateľov chce byť bohatými? Myslím, že väčšina. Kto by nechcel? Nie každý sa však stane bohatým. Bohužiaľ, túžba realitu nevytvára – to iba akcia. Najbohatší ľudia na svete, aj keď možno išiel každý z nich inou cestou, majú veľa spoločných návykov, ktoré im pomohli vybudovať bohatstvo.

 

Tu je 7 tajomstiev o peniazoch tých najbohatších ľudí:

 

1. Vsádzajú všetko

Podľa multimilionára, Granta Cardoneho, zákon peňazí č. 1 bohatých je, že vsádzajú „all in“. Na rozdiel od väčšiny, ktorá má tendenciu ísť „na pol cesty“ v snahe znížiť riziko. Najbohatší ľudia na tejto planéte urobia rozhodnutie a odhodlajú sa ísť jedným smerom. Veria svojmu rozhodnutiu, nepotrebujú záložný plán a to masívne zvyšuje pravdepodobnosť ich úspechu.

Prečítajte si tiež: Milionár hovorí o najväčšom TAJOMSTVE dosahovania monumentálnych výsledkov

 

2. Platia nájom

Paradoxne tí, ktorí si môžu dovoliť veľké domy, platia nájom. Prečo? Bohatí vedia, že je to investícia bez návratu a s veľkými výdavkami – dane, údržba, poistenie. Ak dom neprenajímate, jeho cena ide dole a vy na tom nič nezarobíte.

 

3. Neutrácajú, investujú

Bohatí pred obyčajným utrácaním preferujú investovanie. Tí najbohatší sa na peniaze nepozerajú ako na niečo, čo môžu jednoducho vymeniť za nejaký produkt. Pozerajú sa na nich, ako na niečo, čo pre nich môže pracovať a vytvárať ešte väčšie bohatstvo.

 

4. Investujú do vzdelania

Najlepšia investícia, ktorú môžete urobiť, je investícia do seba, pretože koniec koncov, nepredávate produkt alebo službu, ale seba. Bohatí vedia, že to najcennejšie je ich myseľ a čím viac vedomostí a odborných znalostí majú, tým viac môže ich príjem porásť.

Prečítajte si tiež: Timothy Sykes: 5 právd, ktoré zo mňa urobili milionára vo veku 22 rokov

 

5. Peniaze sú ich prioritou

Peniaze sú palivo, ktoré zabezpečuje chod vášho biznisu. Bohatí ľudia vedia, že keď sa niekto sa snaží minimalizovať význam peňazí v ich živote alebo podnikaní je, alebo čoskoro bude, bez peňazí. Nie je to chamtivosť, je to nutnosť.

 

6. Nenechávajú emócie ovplyvniť ich úsudok

Na rozdiel od väčšiny, najúspešnejší investori držia svoje emócie na uzde. Úspešné investovanie nie je nikdy výsledkom vzrušenia, sklamania, alebo inej emocionálnej motivácie. Peniaze nie sú emocionálna záležitosť. Nestaňte sa investorom, ktorý sa citovo angažuje pri uvádzaní svojej „stávky“.

 

7. Vedia využiť nepriazeň osudu vo svoj prospech

Nie je žiadnym tajomstvom, že zatiaľ čo mnohí o svoj majetok prídu, niektorí ľudia sú schopní využiť túto situáciu vo svoj prospech a nahromadiť bohatstvo aj uprostred zlej ekonomickej situácie.

Ľudia ako Grant Cardone, Warren Buffet, a Jamie Dimon boli schopní obrátiť zlú ekonomickú situáciu vo svoj prospech prostredníctvom strategických investícií a odvahy ísť proti srsti. Ich rýchla akcia a vhľad vyústil k miliardovým ziskom.

Prečítajte si tiež: 10 spôsobov, ako si vybudovať silnú každodennú disciplínu

 

Zdroj: successfastlane.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «