3 princípy bojovníka, ktoré vás povedú v živote správnou cestou

Najbežnejším archetypom vo všetkých kultúrach je bojovník. V moderných časoch je bojovník bežne označovaný ako človek v boji, ale je to niečo oveľa viac. Predstavuje dôležitosť žiť statočne a mať odvahu čeliť strachom, nie sa im vyhýbať.

 

Tu sú 3 princípy bojovníka, ktoré vás povedú v živote správnou cestou:

 

1. Žiť odvážne

Na začiatku každého roka robia milióny ľudí novoročné predsavzatia, aby zmenili svoj život, ale často vidia, že ich záväzok začne blednúť už pri prvých náznakoch nepriazne.

Bojovník sa chopí týchto nepriazní a využíva ich na posilnenie, pričom sa na ne pozerá ako na zdroj sily na ceste za cieľmi.

Stephen Hawking zosobnil tento koncept, pretože bol diagnostikovaný s Lou Gehrigovou chorobou v 21 rokoch a bolo mu povedané, že bude mať šťastie, keď sa dožije veku 25 rokov. Nakoniec sa dožil ďalších 56 rokov, dokonca aj keď jeho telo bolo zničené chorobou, ktorá ho pripútala na invalidný vozík, nemohol sa hýbať a bol schopný komunikovať iba prostredníctvom hlasovej schránky.

Napriek tomu, že sa Hawking vysporiadával so situáciou, ktorá by väčšinu z nás priviedla k depresii, Hawking sa nikdy nepokladal za postihnutého a strávil svoj život učením sa o svojej chorobe. Neskôr sa stal odborníkom na danú oblasť a priniesol svoje skúsenosti do prebiehajúceho výskumu a zároveň sa stal úspešným autorom, profesorom a fyzikom.

V živote sú prekážky konštantné, ale symbol bojovníka odhaľuje, že máte na výber: Nechať sa poraziť prvým znamením nepriaznivej situácie alebo im odvážne čeliť.

Prečítajte si tiež: Práve ste zlyhali? Uvedomte si toto

 

2. Byť ochotný konfrontovať

Archetyp bojovníka ukazuje, že musíte byť ochotnými postaviť sa svojim drakom a pobiť ich.

Draci sú metaforami strachov, ktoré vznikajú na ceste k vašim cieľom alebo snom. Vaša neschopnosť požiadať o zvýšenie platu, konfrontovať šikanovanie v škole, účinne sa vysporiadať s vašimi neistotami, vlastniť svoje nedostatky, priznať svoju vlastnú vrodenú slabosť, vysporiadať sa traumou, alebo naplňovať svoje plány sú príkladmi drakov, ktoré musia byť konfrontovaní a zabití.

Ak sa tak nestane, môžete sa stať otrokom vašich vlastných pochybností a byť nútenými žiť pod svojim potenciálom.

Vyberte si dnes niečo, čomu ste sa vyhýbali a podniknite malé, merateľné aktivity smerujúce k riešeniu tohto problému. Zistíte, že váš vlastný drak nie je tak silný, ako si myslíte, čo vám dá sebadôveru k riešeniu väčších problémov, ktoré vás obmedzujú.

 

3. Bojovať za to, čo je správne

Počas vojny s nacistickým Nemeckom, Winston Churchill povedal: „Možno budete musieť bojovať, keď nie je nádej na víťazstvo, lebo je lepšie zahynúť, než žiť ako otroci.“

Táto poznámka bola urobená, keď malo Nemecko silnú vojenskú výhodu nad Veľkou Britániou, no Churchill bol vo svojej opozícii voči nacistom nezlomný. Dokonca aj keď nacisti ponúkli Veľkej Británii čestný mier výmenou za ukončenie vojny, s Churchillom to nepohlo.

Ukázal správanie bojovníka, pretože pochopil, čo je v stávke. Veril z celého svojho srdca, že bol na strane spravodlivosti, čo bol jednoznačný konflikt medzi dobrom a zlom. V Churchillovom prípade bolo jedinou voľbou, ktorú mohol urobiť, bojovať navždy.

Je dôležité mať na pamäti, že si vás budú ľudia pamätať pre boje, ktoré ste na seba zobrali, ale aj tie, ktoré ste si nevybrali. Vždy si položte otázku, či je vaša príčina na strane spravodlivosti a v službe vyššieho povolania.

A akonáhle si zvolíte, potom bojovník vo vás zostáva nezlomný, bez ohľadu na cenu.

Premýšľajte o tom: Ak by Churchill zaváhal a uspokojil sa s mierom, ako odlišným by bol dnes svet?

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Prestaňte počítať peniaze druhých ľudí

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Billy Williams

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «