Andy Frisella: Prestaňte počítať peniaze druhých ľudí

Musíte sa prestať trápiť nad tým, čo robia ostatní. Veľa ľudí nerobí v živote žiadny progres, pretože sú príliš zaneprázdnení počítaním peňazí druhých ľudí. Pozeráte sa na dom alebo auto svojho suseda, či na svojho kamaráta zo strednej a snažíte sa zistiť, koľko zarába a čo robí – stále sa staráte, čo robia všetci naokolo.

Hovorím tomu počítanie peňazí druhých ľudí.

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Vstávate a necítite sa tak, ako by ste chceli? Je to len vaša vina

Čo sa stane ľuďom, ktorí počítajú peniaze druhých ľudí? Prehrajú.

Musíte si uvedomiť, že vidíte len to, čo ostatní chcú, aby ste videli. Nevidíte ich dlhy; neviete, koľko platia za svoj dom a auto; neviete, aký je ich zostatok na účte. Vidíte len krásny dom, nové auto a veríte, že sú oveľa úspešnejší ako vy, aj keď nie sú – počítate však ich peniaze. Počítate ich peniaze, a preto zo seba nemáte dobrý pocit, cítite sa menejcennými.

Povedzme, že neklamú. Povedzme, že vám hovoria pravdu, že majú krásny dom a môžu si ho dovoliť, povedzme, že majú nové auto, ktoré si môžu dovoliť.

Nevidíte však, čoho sa vzdali. Nevidíte čo robia, keď vy pozeráte seriál alebo hráte Playstation. Nevidíte, čo robia v noci a cez víkend, keď si užívate svoj voľný čas. Neviete, čoho sa museli vzdať a neviete, čo museli preto urobiť. Vidíte len povrchovú hodnotu ich inventára a keďže veríte, že vy pracujete tvrdšie ako ktokoľvek iný, budete sa na nich pozerať s negatívnym postojom.

Takže nielen, že zo seba nebudete mať dobrý pocit, bude vás to nútiť neznášať aj ich – aj keď realita je taká, že robia viac, ako vy. Prestaňte počítať peniaze druhých ľudí.

Porovnávanie s ostatnými ľuďmi vás urobí nešťastnými – po prvé preto, že vidíte len to, čo chcú, aby ste videli a väčšina ľudí sa chce ukázať a po druhé, nevidíte úsilie, ktoré do toho dali, takže predpokladáte, že nemuseli tak tvrdo pracovať a z ničoho nič sa im darí viac ako vám. Aký pocit pre to zo seba budete mať? Budete sa cítiť ako lúzer.

Čím viac pozornosti zameriate na to, čo robia ostatní, tým menej dokážete urobiť. Pozeráte sa na niekoho, kto jazdí na peknom aute, kto býva v peknom dome, kto chodí na dovolenky, na ktoré chcete chodiť aj vy a čo si myslíte? Sedíte a premýšľate, ako si to môžu vôbec dovoliť a ako môžu žiť život, ktorý chcete sami žiť a nemôžete.

Čo sa stane? Oni budú aj naďalej žiť život, ktorý chcete žiť vy a vy budete sedieť a bude vás to aj naďalej štvať. Čo sa nestane? Nepodnikáte kroky, ktoré sú potrebné, aby ste vytvorili život, ktorý chcete, pretože ste tak zaneprázdnený životom niekoho iného, že nakoniec nič neurobíte. To sa stane, keď počítate peniaze druhých ľudí. Je to strašný návyk, ktorý infikoval spoločnosť.

Nemusíte však nutne počítať peniaze druhých ľudí – môžete to robiť analyzovaním ich vzťahov, či rodinného života – peniaze sú len najčastejším spôsobom, akým to ľudia zvyknú robiť.

Ľudia sa pozerajú na falošné a skutočné životy iných ľudí a nemajú zo seba dobrý pocit. Stanú sa tak závislými na tom, čo robia alebo čo si myslia, že robia druhí, že nespravia nič. Nerobia veci, ktoré sú potrebné pre vybudovanie ich života – neberú kariéru vážne, nevynakladajú úsilie naviac, neinvestujú čas do sebarozvoja, nevzdelávajú sa.

Namiesto toho sa stávajú rozhnevanejšími, rozhnevanejšími a rozhnevanejšími a skončia trpkými, na dne a zúrivými, s ničím, čo by za celý svoj život dokázali. Tam vás počítanie peňazí druhých ľudí dostane, takže s tým prestaňte.

Prečítajte si tiež: Ako sa oddeliť od más a priemernosti? Začnite žiť s naliehavosťou

 

Zdroj: soundcloud.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «