Vidíte pohár poloprázdny alebo poloplný? To, ako veci vnímate, určí veľkosť (ne)šťastia vo vašom živote

Je pohár poloprázdny alebo poloplný? To je bežný príklad, ktorý ukazuje, že niekedy je najdôležitejšie, ako vnímame udalosti a objekty namiesto toho, čo sa skutočne deje.

Prečítajte si tiež: Myslíte si, že v živote toho veľa ovládať nemôžete? Sústreďte sa na seba

Ak vám na dovolenke prší, môžete si myslieť, že je to zlé, pretože vám to zničilo deň, alebo si môžete myslieť, že je to dobré, pretože môžete robiť niečo iné. Táto múdrosť urobí váš život oveľa šťastnejším a menej stresujúcim.

Niekedy sa príliš obávame. Obavy ale nikdy nič nevyriešia, dokonca môžu veci zhoršiť.

Predstavte si, že ste zaspali a za chvíľu vám letí lietadlo. Aká by bola prvá vec, ktorá sa objavila vo vašej mysli? Cítiť sa trochu nervózne a trochu ustarane je normálne, ale ak nad tým budete stále premýšľať a pokračovať v obavách, nikdy nič neurobíte. V takýchto situáciách je prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť, či s tým môžete niečo urobiť. Povedzme, že ak zostáva do odletu ešte nejaký čas, radšej sa poponáhľajte. Ak nie je, radšej príďte s plánom B.

Pamätáte na časy, ktoré ste strávili obavami? Tieto časy sú premrhané. Namiesto toho by ste toho mohli veľa urobiť. Znepokojovanie nerieši nič, len robí možné nemožným.

Jediným koncom sveta je koniec sveta. Nie preto, že slnko stále vychádza a zapadá napriek tomu, že sa niečo stane, ale preto, že to, čo vás naštvalo, nie je udalosť, ale vaše presvedčenie. Myslíte si, že je to koniec sveta, pretože všetko je nanič, ale v skutočnosti ste jediní, kto zastáva tento názor.

Ak sa rozídete s niekým, o kom si myslíte, že je láskou vášho života, môžete mať pocit, že svet skončil. Počúvajte ale, čo o tom hovoria ľudia okolo vás, ich slová môžu byť pre vás tvrdé, ale možno hovoria pravdu. Pozerajú sa na to isté z iného hľadiska. Môžu veriť, že si zaslúžite lepšieho človeka, alebo si môžu myslieť, že to nie je také zlé.

To, čo riadi vaše emócie, je viera, ktorú máte vo svojej mysli.

Bolesť je iba dočasná. Každý má svoje vzostupy a pády, pretože to je presne to, čo ľudí udržuje nažive. Chvíle, keď cítime bolesť, sú nevyhnutné, ale nie je nič zlé cítiť bolesť.

Máte na výber. Môžete sa rozhodnúť, či sa budete utápať v smútku alebo sa rozhodnete prekonať ho. Ako keby ste sa zranili – je to bolestivé, pretože je to prirodzená reakcia našich tiel. To je bolesť. Utrpenie je však voliteľné, túto bolesť môžete ukončiť použitím obväzu alebo návštevou lekára. Rany sa liečia, ale všetko chce čas.

Pri pohľade späť na to, čo ste v živote zažili, viete, že zlé dni jedného dňa pominú. Je to len otázka času.

Šťastie je niečo, čo väčšina ľudí prenasleduje po celý život. Nemusí to byť ale ťažké – záleží, ako veci vnímate. To, čo ovláda vašu myseľ, riadi váš život.

Prečítajte si tiež: Pýcha nemusí byť zlá vlastnosť. Takto dokáže v živote slúžiť ako pozitívna hnacia sila

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Sheba Leung

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «