Myslíte si, že v živote toho veľa ovládať nemôžete? Sústreďte sa na seba

Ľudia hovoria, že v živote toho nemôžete veľa ovládať. Čiastočná pravda. Nemôžete ovládať všetky veci, čo sa vo vašom živote dejú, ale môžete si vybrať, ako s nimi budete žiť. To odlišuje úspešných ľudí od neúspešných. Zdá sa, že sa to ľahšie povie ako urobí.

 

Tu je 5 konkrétnych spôsobov, ktoré vám pomôžu sústrediť sa na seba:

 

1. Zmerajte, čo môžete ovládať a nenechajte sa sužovať tým, čo nemôžete

Pri práci na ťažkom cieli je ľahké nedosahovať stanovené očakávania. Je to preto, že si stanovujete nesprávne ciele. Možno si poviete: „Musím mať do dvoch týždňov novú prácu,“ keď by bol užitočnejší cieľ povedať si, „tento týždeň musím zaslať 10 žiadostí o prácu.“

Meraním toho, čo môžete ovládať, namiesto merania niečoho, čo nemôžete, sa budete cítiť lepšie.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Máte pred sebou ťažké rozhodnutie? Hoďte si mincou a nikdy sa za seba neobzrite

 

2. Prestaňte obviňovať ostatných zo svojich problémov

Život vám nič nedlhuje. Je to tvrdá pravda, ale jej prijatie vám poskytne motiváciu vytvoriť život, ktorý naozaj chcete, bez toho, aby ste očakávali, že vám bude daný.

Keď si nabudúce uvedomíte, že rozmýšľate štýlom: „Život je nespravodlivý,“ prestaňte. Zbavte sa mentality obete a namiesto toho sa zamerajte na kroky, ktoré môžete urobiť pre zmenu vašej situácie. Ak nie ste spokojní s váhou, urobte prvý krok a kúpte si permanentku do posilňovne. Ak nenávidíte svoju prácu, začnite posielať životopisy. Je na vás, aby ste vytvorili život, aký chcete.

 

3. Buďte proaktívni, nie reaktívni

Prechádzate životom a robíte veci iba vtedy, keď to skutočne potrebujete? Nie ste sami, pretože sa väčšina z nás správa reaktívnym spôsobom, aj keď nám to nepomáha. Existuje teória, ktorá vysvetľuje štyri stupne motivácie, a čím vyššie ste, tým úspešnejší budete:

  1. Ste motivovaní strachom. Konáte iba preto, aby ste sa vyhli trestu alebo negatívnym následkom.
  2. Ste motivovaní odmenou. Podniknete kroky, keď dostanete niečo na oplátku.
  3. Ste motivovaní povinnosťou. Strach a odmena už nehrajú rolu pri vašich rozhodnutiach konať a ste na ceste k úspechu.
  4. Ste motivovaní láskou. Vaším cieľom je priniesť svetu čo najviac šťastia a už sa nestaráte o svoje vlastné potreby. To je úroveň, ktorú chcete dosiahnuť.

 

4. Prestaňte porovnávať seba s ostatnými

Porovnanie seba s ostatnými je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako poškodiť vašu sebaúctu. Bez ohľadu na to, čo dosiahnete, vždy nájdete niekoho, kto urobil viac alebo to urobil lepšie.

Toto správanie je úplne sebazničujúce a nepomôže vám dosiahnuť nič. Zamerajte sa skôr na dosahovanie svojich osobných cieľov, než na zakladanie vlastnej hodnoty na vonkajších faktoroch.

 

5. Buďte svojim najväčším podporovateľom

Zatiaľ čo podpora ostatných je skvelá, jediný človek, na ktorého sa môžete skutočne spoľahnúť, ste vy sami. Pri práci na vytvorení vášho vytúženého života sa môže stať, že priatelia a rodina budú spochybňovať vaše plány.

Pamätajte, že nikto vás nepozná lepšie ako vy sami, preto sa musíte stať svojim vlastným najväčším podporovateľom.

Prečítajte si tiež: Nebudete sa cítiť šťastní, ak ste nikdy nezažili, čo vás robí nešťastnými

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Eloise Best

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «