Viac peňazí, šťastia, úspechu a lásky? Možno vám postačí malý myšlienkový trik

Peniaze, šťastie, úspech, láska. Všetci sa zhodneme na tom, že „viac“ je niečo, po čom často túžime, či už si to chceme alebo nechceme pripustiť. Všetky tieto veci si však vyžadujú, aby sme niečoho robili viac.

Čo by sa však stalo, keby sa proces „získavania viac“ začal ešte pred tým?

Tento myšlienkový trik je v skutočnosti veľmi jednoduchý: Ak chcete mať vo svojom živote viac, tajomstvom je začať prijímať komplimenty.

Tým, že začneme prijímať komplimenty, skutočne zvyšujeme našu schopnosť zarobiť viac peňazí, zažiť viac šťastia a mať celkovo väčší úspech.

Prečítajte si tiež: Uvoľnite svoju vnútornú silu. Dopomôžu vám k tomu 3 psychologické fakty

Predstavte si, že je bežný deň. Nemáte narodeniny, nie sú Vianoce alebo iné dni, od ktorých by ste čakali kompliment alebo darček. Je len bežný deň. Idete do práce, alebo možno stretnete na obede kamaráta, keď vám z ničoho nič niekto niečo pochváli alebo kúpi malý darček (napríklad kávu).

Ako zareagujete?

Ak ste ako väčšina, poviete niečo ako: „To si nemusel/-a,“ alebo „ďalšie kolo je na mňa.“ Ak je vaša reakcia v tomto duchu, potom robíte to, že energicky a nevedome odmietate kompliment alebo dar.

V dnešnej dobe, keď nás niekto pochváli alebo kúpi malý darček, je našou počiatočnou a nevedomou reakciou často odmietnutie alebo zablokovanie jeho prijatia. Väčšina ľudí sa bojí toho, čo si o nich myslia ostatní, a pretože sa nechceme javiť namyslení, cítime sa nepríjemne pri vyslovení slova „ďakujem“. Táto reakcia je v skutočnosti spoločnosťou natoľko zakorenená, že si väčšina ľudí ani neuvedomuje, že to robí.

Druhým dôvodom, prečo zvyčajne odmietame neočakávané komplimenty alebo dary, je skutočnosť, že nemáme kontrolu. Popremýšľajte, kto má pod kontrolou dar či kompliment? Darca. Kto má kontrolu nad zámerom? Darca. Darca má tiež kontrolu nad tým, ako a kedy ho dá.

Prijímateľ iba kontroluje svoju reakciu. Z prvotného a evolučného hľadiska, keď nemáme kontrolu, sme zraniteľní a možno dokonca v nevýhode. Mnoho ľudí získa späť kontrolu nad mnohými darčekmi alebo komplimentmi („Nie, nie, dnes je káva na mňa.“) alebo odmietne všetko dohromady („Ach, tieto šaty? Zaplatila som za nich len 5€.“).

Keď našej podvedomej mysli vsugerujeme, že prijímanie malých vecí, ako je pochvala alebo káva, nie je bezpečné, naša podvedomá myseľ použije toto presvedčenie na prijímanie všetkého.

Ak chcete od svojho partnera viac lásky, nezáleží na tom, čo robia, aby vám dali viac lásky, nikdy neuvidíte ani nepocítite lásku, ktorú vám dávajú, pretože ste sa pred ňou zablokovali. To isté platí pre vaše zdravie a váš život všeobecne, svojej podvedomej mysli ste povedali, že prijímať nie je bezpečné, takže neuvidíte príležitosti, ako tieto veci prijať.

Keď vám nabudúce niekto niečo pochváli alebo náhodne kúpi malý darček, prijmite ho a jednoducho povedzte „ďakujem“. Cvičte to vždy, keď vám niekto chce niečo dať. Preprogramovanie vašej mysle vyžaduje opakovanie, nestačí prijať jednu pochvalu a vrátiť sa k svojim starým vzorcom. Začnite implementovať toto nové správanie prijímania ešte dnes a zmeny vo svojej životnej a finančnej situácii si začnete skoro všímať.

Prečítajte si tiež: Najjednoduchší trik, ako okamžite vylepšiť všetky vaše vzťahy

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tiffany Toombs

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «