Prelomiť strach nemusí byť zložitý proces. 2 kroky ako na to

Mám podstúpiť toto riziko? Čo ak budem odmietnutý? Čo ak nie som dosť dobrý? Čo ak sa mi pred ostatnými vysmejú? Čo ak zlyhám? Len si predstavte, aké ťažké je neustále počúvať a poslúchať tieto myšlienky.

Bitka vo vašej hlave je skutočná a náročná. Dobrá správa je, že ju môžete vyhrať. Zlá správa je, že vo vašej hlave vždy bude prebiehať bitka. Môžete sa však stať dôslednejším víťazom.

 

Tu sú 2 jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu prekonať tieto obavy:

 

1. Uvedomte si, aké sú vaše strachy

Často sú veľmi dobre maskované a vo vašom živote sa objavia ako na autopilote, rovnako ako elektrina prepnutím vypínača. Často sú vyvolané činmi alebo slovami niekoho iného alebo vašou predstavou o tom, čo vám prinesie dôsledok určitého konania.

Strach sám o sebe obsahuje veľa energie, takže si predstavte, čo by ste s touto energiou mohli urobiť, keby ste ju mohli využiť vo svoj prospech.

Predstavte si, že strach je zovretou päsťou pred vami. Zakaždým, keď strach aktivujete, dáte mu viac energie. Zakaždým, keď si na strach spomeniete, dodávate pästi väčšiu silu.

Keď budete žiť svoj život ovládaný strachmi, päste budú čoraz silnejšie. Predstavte si to. Potom sa pokúsite podniknúť určité kroky vo svojom podnikaní, navrhnúť dohodu určitému klientovi, napísať článok, v ktorom vyjadríte svoj kontroverzný názor, alebo investujte peniaze, ktoré momentálne nemáte.

Strachy prídu v plnej sile. Pred vami je múr, na druhej strane ktorého je úspech. Čo musíte urobiť, je nasmerovať túto pomyselnú zovretú päsť na tento múr a udrieť. Prerazili ste.

Teraz sa uvoľnila energia strachu a je teraz pripravená na využitie vo váš prospech. Energia sa rozptýli, uvoľní a premení sa na slobodu a moc podniknúť ďalšie kroky.

Prečítajte si tiež: Najjednoduchší trik, ako okamžite vylepšiť všetky vaše vzťahy

 

2. Zistite, prečo sa bojíte danej veci

Keď si uvedomíte, čo je to za strach, položte si otázku: „Prečo sa bojím urobiť túto vec?“ Preskúmajte dôsledky, ktoré vám prelomenie konkrétneho strachu prinesie.

Čo sa stane, keď to prelomíte a dosiahnete výsledky, po ktorých túžite?

Tieto otázky sú dôležité, pretože si uvedomíte, že sa vaše obavy a strachy snažia udržať v bezpečí. Ľudia nie sú stavaní pre úspech, sú stavaní pre prežitie. Cez objektív strachu sa teda bude filtrovať všetko, čo súvisí s úspechom.

Len čo si uvedomíte, čo sa stane, ak dosiahnete úspech, po ktorom túžite, čo sú zvyčajne negatívne scenáre, upokojte svoju myseľ a namiesto toho si predstavte pozitívny scenár. Toto si zapíšte pre každý negatívny scenár, ktorý vaša myseľ vytvorí.

Len čo sa vaše podvedomie stotožní s novým pozitívnym výsledkom, bude pre vás jednoduchšie konať. Nezabudnite, že vy ste pánom svojho života, nikto iný, nehovoriac o svojich obavách.

Prečítajte si tiež: Viac peňazí, šťastia, úspechu a lásky? Možno vám postačí malý myšlienkový trik

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Debora Luzi

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «