Najjednoduchší trik, ako okamžite vylepšiť všetky vaše vzťahy

Už ste niekedy premýšľali o svojom jazyku lásky? Všimli ste si niekedy, ako veľmi sa váš jazyk lásky odráža na spôsobe komunikácie s okolitým svetom? Poznáte jazyku lásky svojho partnera? A hovorí váš partner tým vašim?

Vráťme sa o krok späť a pozrime sa na 5 jazykov lásky a na to, čo vlastne znamenajú:

  • Slová komplimentu: Cítite sa milovaní, keď vám niekto povie, ako krásne dnes vyzeráte. A myslíte si, že prejavujete lásku niekomu, kto robí to isté na oplátku tým, že mu zložíte kompliment alebo poviete niečo pekné.
  • Skutky služby: Cítite sa milovaní, keď niekto pre vás niečo urobí, napr. vám vaša polovička navarí jedlo. Na oplátku máte pocit, že dávate lásku, ak robíte akýkoľvek druh služby niekomu inému. Napríklad vynesiete smeti alebo vyzdvihnete svojho milovaného z práce.
  • Prijímanie darov: Cítite sa milovaní, keď vám niekto dá darček a naopak. Vďaka darom sa cítite skutočne ocenení a na veľkosti darčeka zvyčajne nezáleží.
  • Kvalitný čas: Cítite sa milovaní a myslíte si, že dávate lásku tým, že trávite kvalitný čas s ľuďmi. Môže to byť jednoduchá návšteva kina, reštaurácie alebo len prechádzka po pláži pri kvalitnom rozhovore.
  • Fyzický dotyk: Cítite sa milovaní, keď sa vás niekto dotkne akýmkoľvek spôsobom a s najväčšou pravdepodobnosťou radi objímate ľudí a stále sa ich dotýkate náhodne, keď spolu komunikujete.

Každý človek má aspoň jeden jazyk lásky, väčšina z nás má 2, niekto zas 3. Zistiť, aký je váš vlastný jazyk lásky, by malo byť celkom jednoduché. Popremýšľajte o tom na chvíľu, kedy sa cítite najviac milovaní a oceňovaní a kedy vôbec?

A čo jazyk lásky vášho priateľa, partnera alebo zamestnanca? Ako na nich môžete prísť a ako to zlepší váš vzťah s niektorým z týchto ľudí? Odpoveď je jednoduchá.

Vyberte si jednu osobu zo svojho kruhu a zamyslite sa nad tým, ktoré z vyššie uvedených aktivít robia najviac.

Skúmajte na pár minút ich osobnosť. Je pravdepodobné, že uvidíte vzor správania, ktorý neustále opakujú. Ak neustále vzdávajú komplimenty vám alebo ostatným ľuďom, potom ich jazykom lásky sú slová komplimentu. Vyjadrujú svetu to, čo chápu ako lásku, a snažia sa to podvedome dostať na oplátku.

Ak vám vaša polovička bude neustále kupovať darčeky alebo jej nikdy pri návšteve neunikne kúpiť kvetinu či malý suveníru, je jasné, aký je jej jazyk lásky.

Teraz prichádza vzrušujúca časť.

Keď zistíte jazyk lásky ľudí vo vašom okolí, môžete ním začať hovoriť. Aj keď vám darčeky nič nehovoria, no teraz ste pochopili, že toto je jazyk lásky vašej polovičky číslo jeden, noste domov viac darčekov a váš vzťah sa drasticky zmení.

Ak je jazyk lásky vašich zamestnancov kvalitný čas, vezmite ich na obed a kvalitne sa s nimi porozprávajte. Ak je jazyk lásky vašej matky služba, nakupujte pre ňu častejšie.

Teraz, keď rozumiete celej koncepcii jazykov lásky a spôsobu, ako s nimi zaobchádzať, už sa tiež nemusíte cítiť urazení, keď niekto vo vašom okolí nehovorí rovnakým jazykom lásky ako vy. To zmení celý váš pohľad na správanie ľudí a na to, ako vidíte svoje vzťahy.

Prečítajte si tiež: Uvoľnite svoju vnútornú silu. Dopomôžu vám k tomu 3 psychologické fakty

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tina Dahmen

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «