Ak chcete nájsť šťastie, nikdy by ste nemali robiť túto vec

Ak vás zaujíma, čo by ste nikdy nemali robiť, ak chcete byť šťastní, je to znepokojovanie sa.

Bez ohľadu na to, čím ste si vo svojom živote prešli, neexistuje spôsob, ako zistiť, čo sa stane.

Prečítajte si tiež: Ubíjanie sa a hranie sa na obeť negatívnym vnútorným monológom. Takto z toho von

Prečo večer tráviť hodiny v posteli znepokojovaním sa nad zajtrajškom, školou, prácou, účtami, deťmi, jedlom, vyrážkou, autom, či psom? Bez ohľadu na to, s čím váš mozog dokáže prísť o tom, čo má prísť, neexistuje žiadny spôsob, ako to vedieť. Tak prečo sa stavať do tejto pozície?

Aby bolo jasné, znepokojovanie sa je iné ako príprava a plánovanie do budúcnosti. Znepokojovanie vám nedovolí posunúť sa vo vašom živote ďalej, zatiaľ čo plánovanie a príprava zohľadňuje budúcnosť bez toho, aby ste sa dostali do prílišných podrobností.

Ak ste niekedy stratili nočný spánok kvôli niečomu, nad čím ste sa znepokojovali, viete, že nemá cenu vzdať sa kvôli tomu celých svojich dní.

Ak sa za seba obzriete, je pravdepodobné, že čokoľvek, čoho ste sa obávali, sa nakoniec neukázalo také zlé, ako ste si mysleli – a aj keby áno, čo by ste mohli urobiť, aby ste tomu zabránili? Pravdepodobne nič.

Ak trávite príliš veľa času obávaním sa o to, čo sa bude diať, bráni vám to sústrediť sa na to, čo sa deje práve teraz. Pravdepodobne sa práve teraz niečoho obávate a čítate tento článok ako spôsob, ako odvrátiť pozornosť od skutočného riešenia toho, nad čím premýšľate. Obavy vás doslova okrádajú o váš život.

Vaše telo nie je stavané na znepokojovanie sa. A v skutočnosti sa nemusíte znepokojovať. Môžete sa rozhodnúť nezapojiť sa znova do tejto činnosti.

Tým, že ste vynaliezaví, chápete svoje možnosti, čelíte realite a máte plán do budúcnosti, zvládnete prekonať všetko, čo vám život dá do cesty. Samozrejme, môže to byť ťažké a plné premenných, ktoré by ste nikdy neplánovali, ale to neznamená, že nie ste schopní prekonať to, čo prinesie život. Koniec koncov, už dlho sa vám v tom darí, však?

Ak chcete naozaj zmeniť svoj život zmysluplným spôsobom, prestaňte sa obávať budúcnosti.

Prestaňte si robiť starosti o to, čo bude o 4 hodiny. Zamerajte sa na prítomný okamih. Zamerajte sa na to, ako vonia vzduch a ako dobre sa cítite vo vašich džínsoch. Zamerajte sa na tu a teraz a nebudete mať čas na obavy z budúcnosti.

Keď sa sústredíte na tu a teraz, nemáte čas sa obávať o budúcnosť.

Nerobte to. Nestrácajte život. Prestaňte sa obávať a začnete žiť spôsobom, aký ste nikdy predtým nežili. Život sa otvorí a vy sa môžete začať venovať svojim plánom do budúcnosti, namiesto toho, aby ste sa obávali ako sa život postaví do cesty vašim plánom.

Prečítajte si tiež: Inverzia – geniálna technika, ktorá hrá rolu v masívnom úspechu miliardárov Buffetta či Mungera

 

Zdroj: ideapod.com, Autor: Lachlan Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «