Čelíte výzve a chýba vám sebavedomie? Skúste tento trik

Úspech a sebadôvera idú ruka v ruke. Jedným z dôvodov je, že sebavedomí ľudia sa nedajú ľahko poraziť  výzvami a prekážkami. Výzvy sú všade. Musíte byť nezlomní a vynaliezaví, ak ich chcete prekonať.

Prečítajte si tiež: 12 spôsobov, ako raketovo navýšiť sebavedomie

Zamerajme sa teraz na praktický spôsob, ako zvýšiť vaše sebavedomie. Jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je stráviť nejaký čas študovaním vašej hlavnej osobnej výzvy.

Konkrétne si zapíšte všetky možné výhovorky, ktoré teraz alebo v budúcnosti môžete mať – dôvody, prečo túto výzvu nedokážete prekonať.

Akonáhle máte tento zoznam, ďalším krokom je zapísať protiargument ku každému bodu. Druhá etapa bude hlavnou časťou, na ktorú sa chcete zamerať, pretože si ňou budujete sebavedomie na prekonanie danej výzvy.

Pre hlbšie pochopenie uvediem príklad.

Výzvou je toto: Chcete pozvať potenciálneho partnera na prvé rande. Bez ohľadu na váš vek a skúsenosti, je to stresujúce. Vo vašej hlave sa začnú pravdepodobne vynárať otázky: „Páčim sa mu? Odmietne ma? Budem mu na smiech?“

Ak necháte svoju myseľ neustále opakovať negatívne myšlienky, je pravdepodobné, že stratíte sebadôveru a ochotu pozvať túto osobu na rande. Nedovoľte, aby sa to stalo. Namiesto toho vytvorte zoznam dôvodov, prečo sa na to necítite.

Môžu to byť veci ako:
  • Môže už mať partnera.
  • Pravdepodobne ma mu/jej nepáčim.
  • Pochybujem, že som jeho/jej liga.
Teraz vytvorte zoznam protiargumentov:
  • Môže byť nezadaný/á a otvorený/á vzťahu.
  • Možno s vami flirtuje, takže je tu slušná šanca, že o vás má záujem.
  • Možno si myslí to isté, čo vy: „Nie som jeho/jej liga.“

Vyššie uvedený scenár môže ľahko dospieť k záveru, ak ste ochotní vybudovať si dostatočnú sebadôveru a pozvať niekoho von. Ak bude odpoveď nie, potom na tom nebudete o nič horšie, ako keby ste to neurobili a ak bude odpoveď áno, potom si užite rande.

Platí pre všetky scenáre, ktoré nie sú obmedzené len na medziľudské vzťahy. Akonáhle vám už nebude stáť negativita a nečinnosť v ceste, podniknite rázne kroky na prekonanie vašich výziev. Čím častejšie sa ocitnete na víťaznej strane, tým viac zvýšite vaše sebavedomie.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Ste zlyhaním? Dobre pre vás


Zdroj: lifehack.org, Autor: Craig Todd

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «