Nedarí sa vám a vo všetkom len zlyhávate? Toto je tá príčina

Prečo vo všetkom zlyhávam? Ak ste si niekedy položili túto otázku, vitajte v klube. Zlyhanie je normálnou súčasťou života. Je tu preto, lebo ste ľudskou bytosťou na planéte Zem.

Zamyslite sa nad niečím vo svojom živote, čo by ste chceli dosiahnuť, ale zatiaľ ste to nedokázali. Všetci sme v živote v niečom zlyhali. Niektorí ľudia však dokážu zlyhať lepšie ako ostatní.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Bolesť nie je niečo, čomu by ste sa mali chcieť vyhnúť

Problém je v tom, že žijeme vo svete, kde je úspech postavený na piedestál a na zlyhanie sa pozerá zhora. Ľudia si myslia, že ak ste neuspeli, musí s vami byť niečo v neporiadku.

To je veľmi ďaleko od pravdy. Zlyhanie v jednej veci neznamená, že celý váš život je jedno veľké zlyhanie. Jediné skutočné zlyhanie v živote je, keď sa prestanete snažiť.

Neúspech môže byť výsledkom mnohých rôznych faktorov, ale tu sú 3 z najbežnejších prekážok úspechu:

 

1. Nepreberáte zodpovednosť za svoj život

Ak chcete vo svojom živote vyriešiť akýkoľvek problém, musíte byť ochotní ho vlastniť. Áno, život môže byť nespravodlivý. Je lákavé obviňovať zo svojich problémov ostatných alebo svet. Toto myslenie vás však nikam nedostane.

Nemôžete byť vodičom svojho života a generálnym riaditeľom svojej mysle, ak neustále vidíte vinu inde. Toto je najrýchlejší spôsob, ako stratiť silu. Ak nepreberiete zodpovednosť za to, čo sa vám stane, budete stále zlyhávať.

Zahoďte výhovorky a prevezmite zodpovednosť za každú svoju akciu a každú myšlienku, ktorú si myslíte. Ak to dokážete, verte, že sa vám začne dariť.

Súčasťou schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje činy je to, že umlčíte negatívny, nepotrebný hlas vo svojej hlave. Keď to urobíte, budete mať viac mentálneho priestoru na posilňujúce myšlienky o úspechu namiesto toho, aby ste oslabili vaše myšlienky o zlyhaní.

 

2. Dostatočne si neveríte

Viera je základom všetkého v živote. Najpozoruhodnejšie úspechy by nikdy nevznikli bez presvedčenia, že sú možné.

Ak neveríte v seba, iba sabotujete svoje úsilie. Skutok zlyhania potvrdí vaše obmedzujúce presvedčenie, že ste zlyhaním a nezaslúžite si úspech a cyklus deštruktívneho myslenia bude pokračovať.

Preto je také dôležité, aby ste sa stali aktívnym pozorovateľom svojich myšlienok a začali identifikovať základné presvedčenia, ktoré vás brzdia.

Základné presvedčenia zachytávajú náš základný pohľad na svet, ostatných ľudí a nás samých. K niektorým bežným obmedzujúcim presvedčeniam patrí „Som zlyhanie“, „Nestačím na to“ alebo „Nezaslúžim si úspech“.

Spochybnite každú jednu myšlienku, ktorú máte. Akonáhle si uvedomíte, že ste oddelení od hlasu vo svojej hlave, vaše negatívne myšlienky budú stále slabšie a vaše sebavedomie bude stále silnejšie a silnejšie.

 

3. Vzdávate sa príliš rýchlo

Nič hodnotné v živote nejde ľahko. Každý deň sú na tomto svete ľudia, ktorí robia nemožné. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa to deje? Jednoduché. Títo ľudia sa nevzdávajú. Aj keď sú proti nim všetky okolnosti, vytrvajú.

Nebuďte niekým, kto nikdy nedokončí to, čo začal. Skákať od jednej veci k druhej v nádeji, že to bude jednoduchšie. Nie je prekvapením, že sa stretnete s rovnakou realitou.

Ku všetkému sa zaviažte. Ak nemôžete nájsť cestu, vytvorte ju. Premeňte každé zlyhanie na príležitosť k rastu.

Zlyháte. To je záruka. Dôležité je len to, ako zareagujete, keď sa to stane. Nabudúce, keď budete mať chuť to vzdať, zamyslite sa nad tým, prečo ste vôbec začali.

Určite ste investovali príliš veľa času, energie a obetí, aby ste to tak ľahko odpískali. Ak budete pokračovať a nikdy neprestanete bojovať za svoje sny, verte, že vaše budúce ja vám za to poďakuje.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Každý miliardár začínal z touto jednou schopnosťou

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Ashley Elizabeth

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «