Namiesto svadobnej cesty si kúpili autokaravan. Dnes plnia ľuďom ich cestovateľské sny

Ahojte,

sme Nika (22) a Daniel (23), mladomanželský pár, ktorý si namiesto svadobnej cesty zakúpili autokaravan. Na začiatku nášho vzťahu sme síce mali na turistiku a kempovanie rozličný názor, ale keď prišla pandémia a nikde inde sa nedalo ísť, Nike sa zmenil pohľad na túto činnosť. V lete počas slnenia pri jazere neďaleko Žiliny sa objavil na pláži karavan westfalia, z ktorej vybehol príjemný párik a havino, čo sa obom extrémne zapáčilo. Hlavou nám prebehla len myšlienka prenajať si niekedy karavan. To bolo všetko.

Druhé leto 2022 nás čakala svadba, no tesne predtým sa Nike na preventívnej prehliadke u ženskej lekárky zaznamenala štruktúra rakoviny, ktorá zmenila naše zmýšľanie. Bolo to v čase, kedy bol Daniel so svojimi kamošmi na road tripe po Švajčiarsku v otcovej dodávke, provizorne prerobenej na spanie. Trvalo cca týždeň kým sa ukázalo, že Nikine telo je úplne v poriadku a bolo to len zle posúdené. Aj tak sme toho názoru, že sa to malo stať a mali prísť určité uvedomenia, ktoré aj prišli.

Počas nášho vzťahu, keď sme sa bavili o spoločnej budúcnosti, sme si želali spoločne podnikať a táto myšlienka sa umocnila spolu s tým, že chceme svoj život naozaj žiť, žiť viac v prítomnosti, viac slobodne, tráviť viac času s rodinou či kamošmi a najlepšie flexibilne, kde zabudneme na každodenné povinnosti či starosti. Začali sme sa pohrávať s myšlienkou, že by sme si karavan predsa len kúpili a splnili si tak aj sen spoločného biznisu. Po svadbe to nabralo rýchle obrátky, Daniel síce chcel počkať, ale na kúpalisku, 2 dni po svadbe, sme sa zhodli, že by sme si mohli ísť nejaký karavan v okolí aspoň pozrieť.

Ponuka sa našla, dohodli sme si termín obhliadky a síce to nevyzeralo, že by sme si našli svojho favorita, no pán predávajúci spomenul aj ďalší svoj karavan a v ňom sme cítili obaja, že je to ten pravý… do týždňa sa urobila prehliadka s mechanikom, STK, dali sa dokopy peniažky a podpísali sme zmluvu.

Vytvorili sme projekt @vostvorici.na4kolesach na Instagrame, kde sme zaznamenali celý proces zakúpenia a nášho podnikania so zákulisím. Dostali sme nádherné ohlasy a o predpredaj sme mali obrovský záujem, síce sme premeškali najlepšiu sezónu, keďže sa muselo čakať na vybavovanie papierovačiek a doladenie maličkostí, ale od septembra sme privítali svojich prvých zákazníkov. Ak by sme mali zhodnotiť svoje prvé 3 mesiace s Oskarom povedali by sme, že to bolo fenomenálne a nemôžeme byť vďačnejší… za vyše 330 nadšencov nášho projektu, za príjemné spätné väzby a za úspešné prvé leto vďaka zážitkom a založenia spoločného podnikania.

Oskar je z Nemecka, vo svojich najlepších rokoch, odvezie 6 ľudí, má veľkú priestrannú kuchyňu, záchod so sprchou a umývadlo, rozkladacie pohovky a veľkú posteľ v rámci alkovne. Taktiež je nezávislý vďaka solárnemu panelu, disponuje chladničkou, televízorom, plynovým sporákom či dvojitými oknami. Od konkurencie sa odlišujeme minimálnou dobou prenájmu: 3 dni a k pobytu pripravíme raňajky, obed aj večeru (za príplatok). Všetky podrobnosti, fotky, možnosť rezervácie či zakúpenia darčekového poukazu nájdete na našom Instagrame @vostvorici.na4kolesach. Budeme sa tešiť akejkoľvek podpory od Vás.

Prečítajte si tiež: [VAŠE PRÍBEHY] Bavila ma technika, práca s počítačmi a mobilmi. Dnes o mne už vedia v celom kraji

Rada na záver: Nedovoľ, aby ti život prebehol pomedzi prsty a začni pracovať na svojich najtajnejších snoch. Pamätaj, že všetko, čo sa ti deje má svoj dôvod a ak sa naučíš nepríjemné situácie meniť vo svoj prospech, nezľakneš sa a vyťažíš z nich maximum, budeš šťastnejší. Dôveruj procesu, dôveruj životu, že všetko sa ti vráti. Bude lepšie, ale musíš pre to niečo urobiť.

PS: Radi Vám pomôžeme ako budeme vedieť.

Držíme Vám palce na vašej osobnej ceste a prajeme veľa veľa úspechov. 

Nika & Daniel Sedmákovci

 

Máte tiež inšpiratívny príbeh, ktorý chcete zdieľať so svetom?

» Zašlite nám ho «