Zariaďujete novú kanceláriu? Nerozhodujte sa prvoplánovo, ale myslite na detaily

V kancelárií trávite väčšinu dňa. Je to predsa vaša práca, ktorej možno dávate skutočne maximum. Aj vy si zaslúžite, aby ste sa počas práce cítili vo svojej kancelárií príjemne. Rovnako aj vaši klienti či hostia ocenia dobre vyzerajúcu kanceláriu, v ktorej sa budú cítiť dobre. Čím môžete vylepšiť kanceláriu tak, aby pôsobila a zaujala?

Okrem klasického nábytku, ktorý v žiadnej kancelárií nemôže chýbať, skúste sa zamerať na detaily či vylepšenia, ktoré si možno nikto na prvý pohľad nevšimne, avšak dotvoria celkovú atmosféru kancelárie, v ktorej sa budete cítiť príjemne.

Dvere, ktoré nikoho nevyrušujú

Ak máte v kancelárií staré, škrípajúce dvere, ktoré sa navyše ťažko zatvárajú, možno by ste mohli popremýšľať nad zmenou. Mimo klasických dverí sa vám núka ešte jedno riešenie, a to sú posuvné dvere.

Posuvné dvere je možné namontovať priamo na kancelársku stenu alebo sa využije tunelová zárubňa. Posuvné dvere neškrípu a otvárajú sa ešte jednoduchšie než klasické dvere. Posuvnými dverami tiež šikovne oddelíte priestory, napríklad kuchynku od miesta, kde vykonávate prácu.

Ďalšou malou výhodou môže byť, že posuvnými dverami sa nedá buchnúť, preto vás nebude vyrušovať nahnevaný šéf či ukecaní kolegovia.

Podlaha reprezentuje pracovisko

Ak sa klienti pri príchode do vašej kancelárie nevyzúvajú a počas dňa sa ich vystrieda hneď niekoľko, najmä počas pochmúrnych a upršaných dní, musíte veľa upratovať. Čistá podlaha je akýmsi znakom toho, že vám na klientoch záleží. Nikoho nepoteší, keď príde na pracovné stretnutie a prvé, čo uvidí, je špinavá podlaha plná špinavých stôp.

Čo takto porozmýšľať nad vinylovou podlahou? Vďaka nej si viete upratovanie značne uľahčiť, a to najmä počas veľmi rušného dňa. Vinylová podlaha sa totiž skladá z troch vrstiev, a vy si môžete vybrať, ako bude tá tretia, najvrchnejšia, vyzerať. Vyberte si napríklad dizajn dreva alebo kameňov či nejaký iný vzor. Vďaka takémuto motívu nebude vidno špinavé odtlačky topánok na prvý pohľad.

Zdroj obrázku: luchunyu / Shutterstock.com