Zvýšte svoju pracovnú produktivitu netradičným spôsobom – spoznajte rastúce stoly

Shutterstock.com

Pracujete v kancelárii päť dní do týždňa? Prídete po práci domov a opäť si sadáte k notebooku či televízii? Prílišné sedenie ma nepriaznivé účinky na naše telo, zvlášť, ak sedíme väčšinu dňa počas celého týždňa. O zdravotných nevýhodách dlhého sedenia by sa dalo veľa napísať, zamerajme sa však na riešenie tohto problému – výškovo nastaviteľné stoly.

Jednou z nevýhod dlhého sedenia je okrem bolestí chrbtice a stuhnutých svalov aj pokles motivácie, teda zníženie pracovnej produktivity. Bežnými metódami, ako pomôcť produktivite sú krátka prechádzka, šálka kávy alebo iná aktívna činnosť. Viete o tom, že svoju produktivitu môžete zvýšiť aj vďaka rastúcemu stolu?

Pri práci v stoji ste bdelejší

Jesenné obdobie je typicky pochmúrne, sychravé a tmavé. Ak niekoľko hodín sedíte v jednej monotónnej polohe, môže na vás prísť útlm. Útlmu dokážete zabrániť napríklad tým, že si upravíte výšku svojho kancelárskeho stola a budete pracovať v stoji. Uvidíte, že sa veľmi rýchlo preberiete, pretože musíte dávať pozor na svoju rovnováhu. Okrem toho si môžete k rastúcemu stolu zaobstarať aj iné aktívne doplnky, napríklad kancelársky rotoped či balančnú stoličku.

Zlepší sa vám nálada

Ak sa človek pri práci aspoň trochu raduje, hneď sa mu pracuje lepšie. Dlhé sedenie spôsobuje pokles vašej nálady. Práca vám príde zdĺhavá a monotónna. Vďaka rastúcemu stolu dokážete poklesu nálady zabrániť práve tým, že si stôl zdvihnete a na chvíľu budete pracovať v stoji. Uvoľníte tak svoje stuhnuté svaly, eliminujete bolesti a budete sa cítiť spokojnejšie.

V zdravom tele zdravý duch

Poznáte známu vetu – V zdravom tele zdravý duch? Skutočne to platí. Ak nepresedíte celý deň, ale budete sa trochu hýbať, napríklad budete počas práce v stoji prešľapovať z miesta na miesto, budete sa cítiť lepšie, čo prispeje k celkovému zlepšeniu produktivity.

Kúpte si do kancelárie rastúci stôl a pozorujte, ako sa vaša produktivita zvyšuje!