Multimilionár Andy Frisella: Tieto 2 veci ničia váš budúci úspech

http://www.secretentourage.com/success-stories/andy-frisella/

Pred 17 rokmi sme si s mojím najlepším priateľom, Chrisom, otvorili náš prvý obchod s výživovými doplnkami v Springfielde, v štáte Missouri. V náš 1. deň sme predali produkty v hodnote 7$. Trvalo nám 8 mesiacov, kým predali produkty za 200$. Trvalo nám ďalších 7 rokov, kým sme zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise sme boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Tieto roky sme prežili všetkými dostupnými prostriedkami, napríklad tak, že sme prvé 2 roky žili v zadnej časti nášho obchodu, v noci sme buntošili a vykonávali pomocné práce. Po celú tú dobu sme robili veľmi malé kroky vpred.

V súčasnej dobe naše firmy – Supplement Superstores, 1st Phorm International, Alpine Sports Products, Carbon Fire Nutrition, Paradise Distribution & Frisella & Klein Enterprises , ktoré predávajú a distribuujú fitness a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

 

Tu sú 2 veci, ktoré absolútne ničia váš budúci úspech:

 

1. Lipnete na svojich minulých víťazstvách

Určite všetci poznáme ľudí, ktorí boli na strednej „veľkí machri“. Keď ich o 10 rokov stretnete, ako sedia na s kamarátmi v bare, zvyčajne vám začnú hovoriť, akí boli na strednej obľúbení a čo všetko tam dokázali. Dnes však nevedia zaplatiť svoje účty – stali sa úplne opačnou verziou samých seba a nič v živote nedokázali.

Dôvod, prečo sa títo ľudia v živote vôbec neposúvajú, je ten, že majú svoju pozornosť na ich „starých dňoch slávy“ – na ich minulých úspechoch. Ak sa v tom sami vidíte, musíte s týmto správaním skoncovať.

Ak svoju pozornosť budete upriamovať na to, čo ste urobili minulý rok, pred 2 rokmi alebo minulý mesiac, strácate tým energiu, ktorú by ste mali investovať do zlepšovania sa a sústredenia sa na úlohy, ktoré musíte vykonať dnes.

Príliš veľa ľudí sa zaseklo v čase, kedy niečo dokázali – bol im zvýšený plat, boli povýšení – boli skrátka v jednom časovom období v niečom dobrí. Ak však na týchto veciach budete lipnúť, bude vám to brániť posunúť sa vpred. Nemôžete žiť vašimi minulými víťazstvami a pripomínať si, akí ste boli skvelí, pretože ak tak urobíte, už viac skvelými nebudete.

Je síce pekné, čo ste dokázali pred mesiacom, ale čo ste urobili dnes? Vyhrali ste alebo prehrali? Toto sa musíte samých seba spýtať. Pravdou je, že okrem vás, nikoho vaše minulé víťazstvá nezaujímajú. Koncentrujte svoju energiu na zlepšovanie seba, svojich schopností a vyhrávanie.

Prečítajte si tiež: Milionár Daniel Ally: Táto jediná otázka zmení váš život

 

2. Robíte len toľko, koľko sa od vás očakáva

Sú ľudia, ktorí prídu do práce, skryjú sa do kúta, neurobia dokopy nič a predpokladajú, že si udržia svoju prácu. Potom sú ľudia, ktorí vykonajú svoju prácu, urobia to, za čo sú zaplatení, prídu domov a začnú všetkým hovoriť, akým sú pre firmu veľkým aktívom.

Nemôžete očakávať, že prídete do práce, budete robiť to, čo sa od vás očakáva a pritom čakať, že sa stanete extrémne hodnotnými a potrebnými pre firmu, zvlášť pre rozvíjajúcu sa firmu, ktorá sa posúva vpred.

Budete musieť urobiť viac – a to nechce nikto počuť.

Pozrite sa na to takto: To, čo robíte a čo sa od vás očakáva, vám zaplatí účty; to, čo urobíte naviac a investície, ktoré urobíte doma, či už do vzdelávania, osobného rozvoja alebo prácou na nápadoch, ako vylepšiť vašu firmu, to je investícia do vašej budúcnosti.

Takže máte to, čo vám platí účty teraz a máte niečo, čo vám bude platiť účty o 20 rokov. Musíte však na to myslieť teraz, aby ste o 20 rokov nemuseli ľutovať, že ste tak neurobili. Vidím to u mladých ľudí, ktorí majú svoj nájom, každý týždeň sa chodia baviť a myslia si, že majú o svoj život postarané.

Realita je však opakom – ak nebudete robiť nič naviac, ako sa od vás očakáva a za čo ste platený, budete robiť o 20 rokov to isté. S takýmto prístupom nebudete mať o 30 rokov veľký dom, drahé auto a tučné bankové konto. Musíte na tom začať pracovať teraz – hovorím z vlastnej skúsenosti. Tieto veci sa len tak nestanú.

Musíte urobiť viac, musíte sa stať hodnotnými a pochopiť, že to, za čo ste platený, je minimum a všetko naviac je investícia do vašej budúcnosti.

Možno si teraz hovoríte: „Andy, si iba majiteľ spoločnosti, ktorý chce, aby tvoji zamestnanci pracovali zadarmo.“ To rozhodne nie, toto je spôsob, akým funguje svet. Svet neocení ľudí, ktorí robia nutné minimum. Svet ocení ľudí, ktorí robia oveľa viac, ako sa od nich očakáva až do bodu, kedy sa budem musieť na týchto ľudí pozrieť ja, ako CEO a povedať: „O tohto človeka si nemôžem dovoliť prísť. Tento človek je tak hodnotný pre spoločnosť, že ho nemôžem nechať odísť a je jedno, koľko mu zaplatia iní, ja dám viac, pretože si nemôžem dovoliť ho stratiť.“  To musí byť váš cieľ.

Prestaňte lipnúť na vašich minulých víťazstvách; robte viac, ako sa od vás očakáva a budete schopný sa posúvať vpred.

Prečítajte si tiež: Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: secretentourage.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «