Grant Cardone: 3 tipy, ako byť nadšený z nového týždňa, aj keď sa na to necítite

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210650038627834&set=pb.1253954897.-2207520000.1477922288.&type=3&theater

Pre niektorých z vás, možno ako aj pre mňa, boli niekedy nedele bolestivé. Nechcete ráno vstať, pretože neviete, čo chcete robiť, prečo to chcete robiť a kam chcete ísť. Každú nedeľu si pripomínam, ako často som – skôr v mojom živote – nechcel, aby prišiel pondelok. Dnes vám preto chcem dať tieto 3 tipy, pomocou ktorých som vyriešil môj problém.

 

Tu sú 3 tipy, ktoré vám pomôžu tešiť sa na pondelok a ísť do nového týždňa s nadšením:

 

1. Musíte vedieť, čo robíte

Musíte byť vo vašom odbore najlepší. Či už ste manažér, technik, obchodník, inštalatér alebo recepčný, musíte vedieť o vašom odbore všetko – musíte byť lepší, ako ktokoľvek iný. Môj otec mi hovoril, „Pracuj tvrdo.“, moja mama zas „Potrebuješ dobré vzdelanie.“ Nikto mi nikdy nepovedal: „Musíš vedieť, čo robíš a musieť to vedieť lepšie, ako ktokoľvek iný.“

Môžem hrať golf celý svoj život a pritom ho stále hrať ako amatér a stále nevedieť správne odpáliť loptičku? Samozrejme! Musíte sa stať najlepšími, inak budete nenávidieť pondelňajšie chodenie do práce – pretože budete stále len konkurovať. Ak stále odporujete pondelkom, zaviažte sa k tomu, že budete v tom, čo robíte lepší, ako všetci ostatní.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Tieto 2 veci ničia váš potenciál na úspech

 

2. Musíte vedieť, prečo to robíte

Nájdite svoje prečo. Prečo teraz robíte to, čo robíte? Je jedno, akú prácu teraz robíte, musíte vedieť, prečo ju chcete teraz robiť. Prečo chcete ísť do posilňovne? Prečo chcete zhodiť pár kíl? Prečo chcete prestať brať drogy? Prečo sa chcete stať skvelým obchodníkom? Prečo chcete zdvihnúť telefón a zavolať klientovi? Prečo chcete veľa peňazí?

Veľa ľudí chce veľa peňazí a keďže ani nevedia prečo ich chcú, všetky ich rozflákajú. Vaše „prečo“ by sa malo taktiež zhodovať s „prečo“ vášho partnera/partnerky – musíte byť na rovnakej lodi.

Prečítajte si tiež: 10 vecí, ktoré musíte prestať robiť, ak sa chcete stať masívne úspešným od milionára Alexa Mortona

 

3. Posilňujte možnosť, že sa vo vašom živote deje niečo veľké

Musíte ísť za niečím veľkým. Na zamestnaní nie je nič zlé – iba na človeku, ktorý vo svojej práci myslí v malom. Na začatí podnikania nie je nič zlé – pokiaľ nie je váš nápad „príliš malý“. Nič nie je zlé ani na peniazoch – pokiaľ ich nemáte príliš málo. Musíte začať myslieť vo veľkom – a to je aj moje tajomstvo riešenia problémov.

Ak máte teraz vo svojom živote problém, spôsob, akým ho vyriešiť, je zdesaťnásobiť svoje myslenie. Povedzme, že máte dlh na 10 000$. Teraz si predstavte, keby ste mali dlh na 100 000$. Čo by ste urobili v takom prípade? Museli by ste konať inak.

Takže, vedzte čo robíte – buďte najlepšími vo vašej oblasti; vedzte, prečo to robíte – nájdite skutočný dôvod, prečo chcete niečo urobiť a choďte do hĺbky; začnite myslieť vo veľkom – zdesaťnásobte vaše akcie a staňte sa posadnutými tým, čo robíte.

Prečítajte si tiež: Milionár Daniel Ally: Táto jediná otázka zmení váš život

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «