Dostaňte pod kontrolu tieto 2 veci a zmeníte svoj život

Nad väčšinou vecí na tomto svete máme nulovú kontrolu – bez ohľadu na to, koľko si myslíme, že toho robíme, alebo chceme mať. Túžba všetko ovládať a nevyhnutné pochopenie, že to nie je možné, nás núti stať sa v akejkoľvek situácii frustrovaný a nahnevaný. Tieto reakcie spôsobia to, že si vôbec nevšimneme riešenie.

 

Existujú 2 veci, nad ktorými máte v živote úplnú kontrolu:

 

1. Vaše akcie

To sú veci, ktoré sme ochotní urobiť, aby sme dosiahli požadovanú úroveň úspechu. Rozhodnutie nerobiť nič je tiež akcia. Neklamte samých seba, že to tak nie je. Nikdy neporastiete, pokiaľ nie ste ochotný urobiť viac. Nemôžete dovoliť samým sebe veriť výhovorke: „Urobil by som viac, keby som mal _________.“ Opakujte si to a jedného dňa sa s ľútosťou spätne pozriete na svoj život uvedomujúc si, že vždy ste mali všetko, čo ste potrebovali, aby ste dosiahli čokoľvek, čo ste kedy chceli – nikdy ste však nekonali.

Prečítajte si tiež: 11 spôsobov, ako sa na konci života vyhnúť ľutovaniu

 

2. Vaše postoje

To je duševný stav, v ktorom si sami dovolíme žiť.  Kedykoľvek si môžeme zvoliť, že chceme lepší postoj k hocičomu v našom živote. Postoj je 100% vecou voľby. Neexistuje žiadny vonkajší vplyv, ktorý by mal kontrolu nad naším postojom. Nie všetko pôjde stále tak, ako by sme chceli, ale môžeme si vybrať, ako zareagujeme a ako sa budeme cítiť v každej situácii nášho života.

Musíme si uvedomiť a prijať, že zlyhanie je súčasťou života. Každý úspešný človek zlyhal viackrát, ako to väčšina ľudí vôbec skúsila. To preto uspeli. Váš obľúbený športovec sa nenarodil ako úspešný športovec – musel na sebe pracovať a znova a znova zlyhať.

Rozdiel medzi úspechom a neúspechom je len voľba nevzdať to. Veľa ľudí hovorí: „Odmietam zlyhať!“ Čo by sa však stalo, keby sme si namiesto toho povedali toto: „Odmietam to vzdať!“ Nemôžeme podľahnúť strachu z neúspechu, keď je predstava, že sme sa o to nikdy nepokúsili, oveľa väčšia tragédia. Zlyhávanie znamená, že sa snažíme a snaha je jediná vec, ktorá vedie k dosiahnutiu.

Nie sme definovaní našimi zlyhaniami – sme definovaní tým, ako na nich reagujeme. Každé zlyhanie v našom živote nám dáva príležitosť buď kňučať a plakať, alebo povstať a skúšať. Vyberte si tú, ktorá vás privedie na cestu, po ktorej chcete kráčať, pretože na konci dňa – náš život skončí tak, ako si my sami zvolíme.

Nemôžeme ovládať, či niečo nefunguje presne tak, ako by sme chceli a musíme sa so zlyhaním zmieriť. S čím sa však nemôžeme zmieriť je to nikdy neskúsiť a vzdať to.

Ak prevezmete kontrolu nad vašimi akciami (úsilím, ktoré vynakladáte na váš vlastný úspech) a vašimi postojmi (stav mysle, s ktorým sa približujete k vášmu úspechu), budete schopný dosiahnuť všetko, čo v živote chcete.

Prečítajte si tiež: Čo je „Pravidlo 5-tich sekúnd“ a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

 

Zdroj: successfastlane.com, Autor: Roger Morton

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «