Les Brown: 6 kľúčov k sebamotivácii

V priebehu rokov zvukové pásky, knihy, videá a vystúpenia Lesa Browna inšpirovali milióny po celom svete k zlepšeniu kvality všetkých oblastí v ich živote. Tieto kľúče sú veľmi užitočné pri zlepšovaní a plánovaní našej sebamotivácie.

 

Tu je 6 kľúčov k sebamotivácii od Lesa Browna:

 

1. Zvládnutie seba samého

Jednou z vecí, na ktorej musíme vždy pracovať, je zdolanie seba samého.

Musíte na sebe neustále pracovať, nikdy so sebou nebuďte spokojní. Vždy vedzte – investovať do seba čas a úsilie je tou najlepšou schopnosťou, ktorú majú ľudia oproti zvieratám. Pes nemôže byť ničím iným ako psom, strom nemôže byť ničím iným ako stromom.

Ľudská bytosť má neobmedzený potenciál, môže na seba vyvinúť úsilie, koncentrovať sa na seba, rozvíjať sa a môže zmeniť svoj život bez ohľadu na to, kde je práve teraz.

Prečítajte si tiež: Väčšina ľudí chápe pozitivitu zle. Začnite ju používať týmto spôsobom a vyhráte

 

2. Prestaňte byť spokojní s tým, čo máte

Väčšina ľudí sa uspokojí s tým, čo má. S čím ste sa v poslednej dobe uspokojili vy? Viete, že keď urobíte mimosúdnu dohodu, znamená to, že ste sa rozhodli vziať niečo menej, ako ste pôvodne chceli dostať, ak by ste sa dostali pred súd? A dôvod, prečo ste to vyriešili mimosúdnou cestou je ten, že neveríte, že by ste to mohli získať.

Mnoho z nás robí takéto mimosúdne dohody aj v každodennom živote. Zmierime sa s menej, ako si skutočne zaslúžime – a pri tom z toho nemáme z toho dobrý pocit.

 

3. Vypracujte si plán zdravia

Ak nemáte dobré zdravie, nemôžete podávať výkon – vaše zdravie je cenné. Vypracujte plán zdravia – plán, ktorým sa budete riadiť, pretože toto je to jediné vozidlo, ktoré vás môže zviesť touto skúsenosťou, ktorú nazývame život.

 

4. Žite život s energiou a vášňou

Chcete sa vedome usilovať o to, aby ste boli čulí a svieži. Ste buď na ceste alebo v ceste. Chcete sa usmievať, chcete byť šťastní a máte za čo ďakovať.

 

5. Sledujte svoje vnútorné konverzácie

Chcete si všímať veci, ktoré si hovoríte – a tiež by ste mali mať nad nimi kontrolu.

Skráťte a nahraďte tú konverzáciu, ktorá stále trvá – 85% z toho, čo vám táto konverzácia povie, sú negatíva. Hovorí vám, že ste unavení, keď naozaj nie ste unavení; povie vám, že to nedokážete urobiť, naplní vás strachom.

Musíte teda dohliadať na túto konverzáciu a keď zistíte, že znovu prichádza, musíte sa jej postaviť a povedať: „Aj tak to urobím. Mám strach, ale z toho, že to neurobím. Nedám sa zastaviť.“ Najväčšia výzva, ktorej v živote budete čeliť, ste vy.

Existuje staré africké príslovie, ktoré hovorí: „Keď nie je nepriateľ vo vnútri, nepriatelia vonku vám nemôžu ublížiť.“

 

6. Vedzte, prečo to robíte

Je dôležité vedieť, prečo to robíte, pretože vaša myseľ povie: „Prečo sa trápiť? Prečo to všetko absolvovať? Je to príliš ťažké.“

Tu je príklad, ako to môžete zmeniť: Napíšte si 5 dôvodov, prečo si to zaslúžite. Prečo vy? Prečo si to zaslúžite? Aký význam a hodnotu to prinesie vášmu životu? Čo je na vás také výnimočné, že si zaslúžite svoj cieľ?

Vo chvíľach, keď sa budete cítiť na dne – a tie chvíle prídu – alebo keď sa začne ten negatívny vnútorný monológ, si môžete tieto dôvody prečítať a to vás vybuduje.

Stanú sa vašou podpornou skupinou, ktorá vás nakopne v ťažkých chvíľach, pretože ony prídu. Život vás bude testovať a prídu situácie, ktoré nebudete čakať. Preto je dôležité, aby ste na sebe pracovali, vzdelávali sa, viedli so sebou pozitívny a posilňujúci monológ s citom a presvedčením a budovali sa každý deň.

Prečítajte si tiež: Táto technika rozhodovania najbohatšieho človeka sveta môže zmeniť aj váš život

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Joel Brown, Obrázok: Dominick Brady from Atlanta, Georgia, United States, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «