3 kľúčové princípy, ktoré treba brať do úvahy, keď si pripúšťate ostatných do vášho vnútorného kruhu

Keby existovala jedna rada, ktorá by mohla zmeniť dramaticky váš život, znela by, aby ste udržali svoj okruh priateľov na špičkovej úrovni. Všetci sme počuli príslovie: „S kým si, taký si,“ spolu s, Si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času. Potom zostáva otázka: „Ako si vyberieme svoj okruh priateľov?“ Aký je postup pri výbere ľudí, s ktorými chcete tráviť najviac času?

 

Tu sú 3 kľúčové princípy, ktoré treba brať do úvahy, keď si pripúšťate ostatných do vášho vnútorného kruhu:

 

1. Lojalita

Vernosť a dôvera sú v skutočnosti pre váš život celkovo najdôležitejšie. Na lojalite je najlepšie to, že sa ju nemožno naučiť ani si ju kúpiť, je to niečo, čo vychádza z vášho vnútra a z ostatných.

Prečítajte si tiež: Väčšina ľudí chápe pozitivitu zle. Začnite ju používať týmto spôsobom a vyhráte

Položte si otázky: „Je to osoba, o ktorej viem, že sa na ňu môžem spoľahnúť? Je to človek, ktorému sa dá dôverovať, že naše konverzácie zostanú len medzi nami?“

Aj keď existuje veľa otázok, nad ktorými sa môžete zamyslieť, netreba nikoho posudzovať a súdiť príliš unáhlene. Život je príliš krátky na to, aby sme súdili ostatných, keď tiež nie sme dokonalí. Nakoniec sa vždy prejaví nedostatok lojality a dôvery.

„Mnoho ľudí sa chce s vami voziť v limuzíne, ale čo chcete, je niekto, kto s vami pôjde autobusom, keď sa limuzína pokazí.“ Oprah Winfrey

 

2. Komunikácia

Pre úspech vášho vnútorného kruhu priateľov je komunikácia rozhodujúca. Bez dobrej, efektívnej a transparentnej komunikácie sa váš vnútorný kruh priateľov rozpadne a bude v ňom chýbať rast. Váš vnútorný kruh priateľov musí byť plný pohody a vzájomnej dôvery, aby ste si boli navzájom otvorení.

Ako môžete skutočne očakávať, že bude váš tím alebo vy rásť, ak tam nebude transparentnosť? Ako môžete očakávať, že sa vy a váš vnútorný kruh priateľov rozrastiete, ak si navzájom nepomáhate?

Nie je to cieľom vnútorného kruhu – rásť a spoločne dobyť svet? Ak máte silnú túžbu udržiavať svoj vnútorný kruh v zdravom stave, podporte a implementujte transparentnú a otvorenú komunikáciu.

 

3. Vízia

Ako očakávate, že sa rozrastie váš vnútorný kruh bez vízie? Ak chýba vízia, neexistuje žiadny smer alebo akcia, ktorá by mohla rásť.

Potom si musíte položiť otázku: „Naozaj chcem byť v spoločnosti ľudí, ktorí nemajú víziu pre svoj život?“ Skvelým spôsobom, ako pomôcť vášmu tímu rozvíjať jeho víziu a ambície, je osobnostný rozvoj. Môže to byť čítanie kníh, pomoc iným či počúvanie podcastov. Keď vy a váš tím pracujete na svojom osobnom raste, zaručene uvidíte akciu a zvýšite výsledky.

„Je lepšie byť sám ako v zlej spoločnosti.“ George Washington

Základom všetkého je rast. Či už ide o rast vášho podnikania a celkového života, pamätajte na to, že váš vnútorný kruh priateľov je prvoradý. Aj keď vo vašom vnútornom kruhu priateľov môže byť veľa kvalitatívnych charakteristík, základnými kameňmi sú lojalita, efektívna a transparentná komunikácia a vízia rastu.

Prečítajte si tiež: Les Brown: 6 kľúčov k sebamotivácii

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Jeff Rollon

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «