Väčšina ľudí chápe pozitivitu zle. Začnite ju používať týmto spôsobom a vyhráte

Čo ak je pozitivita veľká strata času? Bolo by to šialené? Možno nie je. To preto, že 90% ľudí používa pozitivitu úplne nesprávne a môže viesť v najlepšom prípade k pocitom neautenticity a nízkej motivácii.

Existuje však spôsob, ako to napraviť. Ak ju začnete používať týmto spôsobom, môže byť silným zdrojom motivácie.

Prečítajte si tiež: Čo robiť, keď nechcete nič robiť? Rozhýbu vás tieto neobvyklé metódy

Generické motivačné frázy ste už videli. Sú to frázy ako: „Dokážete to, všetko je možné, len verte,“ a tak ďalej a tak ďalej… Možno je však pre vás vyslovenie týchto fráz úplne neautentické.

Prečo? Pretože nie sú založené na realite. Sú to jednoducho prehlásenia, ktoré môže vykríknuť každý a je nemožné ignorovať túto skutočnosť.

Bola by hlúposť úplne vypustiť pozitivitu. Treba len skrátka vedieť, ako dosiahnuť to, aby fungovala efektívne a originálne. Existuje na to jednoduchý spôsob. Tajomstvo spočíva v tom, aby boli vaše motivačné frázy pozitívne a objektívne.

Prvá časť je zrejmá, ale objektívne? Čo to znamená? Športový psychológ, Dr. Jon Fader, napísal knihu s názvom „Život ako šport“ a hovorí o technike s názvom „Objektívny optimizmus“. Osobitne zdôrazňuje, že táto metóda bola úspešne použitá u mnohých jeho vynikajúcich atletických klientov. Tu je niekoľko fráz, ktoré dávajú väčší zmysel:

  • „Tvrdo som trénoval/-a.“
  • „Všetku prácu som vykonal/-a.“
  • „Som pripravený/-á.“

Myslite na to, kde ste už v živote uspeli alebo v čom je váš výkon najlepší. Môže to byť veľký alebo malý úspech, alebo dokonca spoľahlivá vlastnosť, ktorú máte. Napríklad dôsledné chodenie do posilňovne; získanie dobrej práce; naučenie sa hrať na hudobný nástroj; vedieť zostať v pokoji, keď je potreba; vedieť efektívne plánovať…

Naozaj tu nie je žiadny „príliš nízky“ prah – počíta sa každá výhra, preukázaná schopnosť a úspech. Akonáhle ste si určili niekoľko z nich, stačí zvoliť ten najrelevantnejší pre váš súčasný cieľ, a potom premeniť túto „výhru“ na motivačnú frázu, ktorú môžete použiť, keď to potrebujete. To, čo bolo kedysi všeobecným tvrdením, je zrazu nástrojom motivácie založeným na dôkazoch.

Tu je niekoľko príkladov:

  • „Vybrali si ma.“ (Ak sa cítite nedostatočne kvalifikovaní na povýšenie, nezabudnite, že si vás vybrali z nejakého dôvodu – vaše schopnosti a potenciál sú skutočné.)
  • „Môj pokoj je mojou silou.“ (Ak vašou hlavnou schopnosťou je zostať pokojnými, použite túto frázu, keď potrebujete prevziať kontrolu nad zložitými situáciami a urovnajte veci.)
  • „Dal som do toho veľa práce a úsilia.“ (Ak ste na niečom tvrdo pracovali a odmakali si tréningy, nenechajte si tento fakt ujsť. Pomocou tejto frázy uveďte veci na pravú mieru.)

Ako môžete vidieť, keď sa vaše motivácie odvíjajú od skutočných skúseností, dodá vám to oveľa viac sily. Majú váhu, ktorá má okamžitý a dlhodobý vplyv na vašu schopnosť robiť veci. Najlepšie na tom je, že sú šité na mieru vám ako jednotlivcovi – nikto iný ich nemôže použiť, len vy.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa budete cítiť motivovaní, autenticky a dokonca hrdí, pretože vaša fráza vám pripomína skutočnosť, že ste vo svojom živote už vyhrali – a teraz sa používa na to, aby podporila ešte viac výhier. Preto nečakajte – vytvorte si svoju mantru a použite ju na získanie ešte väčšieho úspechu ešte dnes.

Prečítajte si tiež: Táto technika rozhodovania najbohatšieho človeka sveta môže zmeniť aj váš život

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Ericson Ay Mires

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «