Jediný zvyk, ktorý vám môže priniesť úspech, ako ho priniesol aj jednému z najbohatších Američanov v histórii

Keď študujete úspešných ľudí, ktorých osobne poznáte, ľudí, ktorí žili v minulosti, a iných, ktorých ste videli v televízii, rýchlo si uvedomíte rozdiel medzi tými, ktorí dosiahnu svoj cieľ, a tými, ktorí ho nedosiahli. Sú to dve slová: kontrolovaná pozornosť. Niektorí ľudia to môžu nazývať aj fokus alebo koncentrácia.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nikto vám na začiatku nebude veriť či tlieskať – a ani by nemal

Andrew Carnegie, americký priemyselník, považovaný za jedného z najbohatších Američanov v histórii, pripisuje svoj úspech práve tomuto atribútu. Ako syn migranta vykonával mnoho malých prác a nakoniec vybudoval jedno z najúspešnejších obchodných impérií všetkých čias.

V skutočnosti sa hovorilo, že vládni úradníci si mysleli, že je niečo podozrivé na tom, ako rýchlo nahromadil svoje bohatstvo. Americký Senát si teda zavolal na výsluch Andrewa Carnegieho. Keď ho úradníci vypočúvali, Carnegie odhalil svoje jednoduché tajomstvo.

Carnegie povedal: „Dokážem udržať svoju myseľ sústredenú na niečo päť minút vkuse.“ Carnegie si osvojil schopnosť udržať svoju myseľ sústredenú a pozornú, aby mohla začať a dokončiť úlohu v jej celistvosti bez rozptyľovania.

V článku publikovanom na webovej stránke Napoleon Hill Foundation, Dr. Angel L. Rivera píše, že riadená pozornosť je definovaná ako „akt koordinácie všetkých schopností mysle a nasmerovanie ich spojenej sily k určitému cieľu; čin, ktorý možno dosiahnuť len najprísnejšou formou sebadisciplíny.“ Okrem toho píše, že účinná koncentrácia „vyžaduje, aby bola pozornosť sústredená, plne kontrolovaná a smerovaná k určitému cieľu.“

Či už ide o začatie a dokončenie úlohy, pri rozhovore venujete svoju plnú pozornosť inej osobe alebo dokonca niečo také jednoduché, ako je držať sa jednej myšlienky až do dokončenia – toto je vlastnosť, ktorú si osvojili všetci úspešní ľudia.

Teraz sa možno pýtate, ako môžem rozvíjať svoju pozornosť, sústredenie a koncentráciu? So všetkými rozptýleniami sociálnych sietí a požiadavkami v živote sa takmer zdá, že zameranie je to posledné, čo naša súčasná spoločnosť podporuje. Nehovoriac o tom, že podľa nedávnej Harvardskej štúdie sa naša myseľ túla takmer 50 % nášho dňa. Šance sú teda určite proti nám.

V knihe, Dr. Amishi Jha, s názvom Peak Mind hovorí o tom, že investovaním len 12 minút denne, päť dní v týždni, môžete zvýšiť svoju pozornosť a pracovnú pamäť pomocou jednoduchého cvičenia všímavosti. Ak teraz hľadáte niekoľko ďalších trikov na udržanie pozornosti, tu sú niektoré:

 

1. Eliminujte rozptýlenia

Pred začatím akejkoľvek úlohy musíte nastaviť svoje prostredie na úspech, aby ste znížili pravdepodobnosť rozptyľovania. Môže to byť prepnutie všetkých zariadení do režimu „Nerušiť“ alebo odloženie telefónu do inej miestnosti.

 

2. Urobte si krátke prestávky

Dlhodobá práca môže odradiť našu koncentráciu. Skvelým spôsobom, ako tento problém zmierniť, sú krátke prestávky. Či už ide o občerstvenie alebo pozeranie sa von oknom – to dáva môjmu mozgu čas na zotavenie.

 

3. Cvičenie

Mnohí z nás pripisujú výhody cvičenia nášmu fyzickému telu. Existuje však množstvo výskumov o tom, ako môže pravidelné cvičenie skutočne zlepšiť naše celkové duševné zdravie – vrátane nášho zamerania a produktivity.

Prečítajte si tiež: Naháňanie sa za šťastím vám v skutočnosti prinesie len nešťastie. Tu je 24 dôvodov

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Chazz Scott

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «