Jediná otázka, ktorá konečne zmení prístup k vášmu životu

Všetci chceme byť šťastní a žiť zmysluplný život. Chceme sa zamilovať, mať dokonalý vzťah, získať peniaze a byť rešpektovanými.

Prečítajte si tiež: 3 princípy bojovníka, ktoré vás povedú v živote správnou cestou

Kedykoľvek niekto dostane otázku: „Čo v živote chceš?,“ odpoveďou je vždy niečo ako: „Chcem byť šťastný, mať dokonalú rodinu a užívať si moju prácu.“ Táto odpoveď je taká bežná, že takmer nič neznamená.

Možno existuje lepšia otázka.

Čo keby ste si položili takúto otázku: „Pre čo som ochotný sa trápiť? Pre čo som ochotný zažiť bolesť?“

Pretože je to lepší predvídateľ toho, ako sa naozaj naše životy vyvinú.

Všetci chceme mať úžasnú prácu, kde by sme zarábali veľa peňazí, ale ste ochotnými prechádzať 60-hodinovými pracovnými týždňami, konfliktami so zamestnancami a šéfmi a nikdy nekončiacimi papierovačkami? Všetci chceme mať dokonalý vzťah, ale ste ochotnými mať úprimné a nepríjemné rozhovory a zažiť emocionálnu bolesť?

Pravdou je, že šťastie si vyžaduje utrpenie. Nemôžete mať dobré bez zlého. Nemôžete odolávať negatívnym skúsenostiam, pretože sa v budúcnosti vrátia 10-násobne.

Je ľahšie zvládnuť pozitívne skúsenosti. To zvládne každý. Neurčí to však, čo dobré z nášho života vzíde. To určuje naša schopnosť tolerovať zlé pocity, aby sme sa dostali k tým dobrým.

Mnohí ľudia radia, aby ste si položili otázku: „Čo v živote chcem?“ Toto je ale hlúpa otázka. Väčšina ľudí odpovie tým, že chcú byť rockovou hviezdou, slávnym rapperom alebo miliardárom. Avšak, z nejakého dôvodu nikdy nepodnikli kroky na dosiahnutie týchto cieľov. Realita nikdy nepríde.

Prečo?

Pretože to v skutočnosti nechcú. Je to fantázia a zamilovali sa do sna. Na dosiahnutie tohto sna nie sú ochotní prejsť si každodennými trápeniami.

Nemôžete mať dobré bez zlého. To je život. To, kto naozaj ste, je definované hodnotami, pre ktoré ste ochotnými sa trápiť a zažívať bolesť.

Je to najzákladnejšia súčasť života: Naše trápenia určujú naše úspechy.

Takže keď sa snažíte zistiť, po čom v živote skutočne túžite, namiesto toho, aby ste sa pýtali, čo chcete, opýtajte sa sami seba, pre čo ste ochotnými sa trápiť.

Prečítajte si tiež: Chcete dosiahnuť svoj cieľ? Najprv si položte tieto 3 otázky od Larryho Wingeta

 

Zdroj: hackspirit.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «