Gary Vaynerchuk: Máte pred sebou ťažké rozhodnutie? Hoďte si mincou a nikdy sa za seba neobzrite

Máte pred sebou veľké životné rozhodnutie a neviete sa rozhodnúť medzi dvoma možnosťami? Neviete, ktorou cestou ísť?

Hoďte si mincou, vyberte si jednu zo strán a nikdy sa za seba neobzrite, tvrdí Gary Vaynerchuk, sériový podnikateľ, spíker a generálny riaditeľ spoločnosti VaynerMedia.

Nikdy sa nedozviete, ako by dopadlo tá druhá alternatíva. Vyberte si jednu a nikdy, nikdy, nikdy ani nerozmýšľajte, že sa za seba obzriete. Pokiaľ si tým neprejdete, nebudete to vedieť. Povedzme, že keď prídete do neba, ukážu vám, čo by sa stalo – pretože to je jediný spôsob, ako by ste sa to dozvedeli.  

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Neskončite na konci hlúpejší, tučnejší a nešťastní. Využite dar karantény

Možno ste mali ísť na vysokú. Možno ste mali využiť tú príležitosť, ktorá sa vám vtedy naskytla. Možno ste sa mali zamestnať vo vašej vysnívanej spoločnosti, kde by ste zažiarili a všetko by bolo perfektné, až pokiaľ by ste nešli na pracovnú cestu do iného mesta, kde by vás zrazilo auto a zomreli by ste vo veku 31 rokov. To je život.

Ako investor som sa v začiatkoch spoločnosti Uber rozhodol 2-krát doň neinvestovať. Keby som vtedy vypísal šek v obvyklej sume 25 000$ – 50 000$, zarobil by som 400 miliónov dolárov. To znamená, že som mohol vystúpiť ako spíker pred dvomi rokmi v Číne, kde ma mohol prejsť autobus. Vážne v tieto veci verím. Nikdy neviete. Možno si myslíte, že viete, ale tak život nefunguje.

Takže pozerať sa na dva nápady a myslieť si, že môžete prakticky urobiť dobré rozhodnutie, je na smiech. Hoďte mincou – doslova.

Vyberte si to, z ktorého máte v tú chvíľu lepší pocit a nech je to rozhodnutie o vás, pretože deti a mladí obvykle majú problém s výberom medzi rozhodnutím, ktoré chcú urobiť a rozhodnutím, ktoré sa od nich očakáva, založenom na hlasoch iných.

Ak chcete dosiahnuť úspech, položte si otázku, ako veľmi ste doteraz riskovali. Pohyb je dôležitý, pretože môžete zmeniť kurz. Nedokážete vidieť do budúcnosti, to skrátka nejde.

Ako ľudia sa stále mýlime. Veľa ľudí robí zlé rozhodnutia, majú strach a budú ho mať vždy, nepôjdu si za tým, nebudú na tom pracovať a tým pádom prehrajú. Veľa, veľa, veľa ľudí prehráva.

Ja svoje prehry ani nerešpektujem, ani im nedávam čas ma niečo naučiť – pozriem sa im do očí, poviem „strčte sa“ a idem ďalej. Moje prehry sú moje, vysporiadam sa s nimi sám, nepotrebujem počuť nikoho názor na nich. Mnoho ľudí lipne na svojich prehrách a to im bráni v pohybe.

Skutočný spôsob, ako eliminovať strach, je nestarať sa o názory ostatných. Ak vás nezaujíma, čo si ľudia myslia, môžete urobiť hocičo.

Rozmýšľajte raz hodinu, spravte rozhodnutie a choďte. Veľa ľudí spraví rozhodnutie, a potom ho každú sekundu oplakáva. Spravili ste rozhodnutie, vlastnite ho, žite ním, zaspávajte s ním, je koniec. Prehrali ste, dostaňte sa cez to.

Týmto chcem ísť proti jedinej veci, na ktorú si musíte dávať pozor – ľutovanie. Ľutovanie je strašidelné. Väčšina ľudí si vybuduje život, ktorý vedie k ľutovaniu. Nikto starý na smrteľnej posteli nehovorí o tom, čo urobil, ale čo neurobil.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Ste nešťastní, pretože si vážite názor niekoho iného viac ako váš vlastný

 

Tu je celé video s názvom Watch This Before You Make Another Decision:

 

Zdroj a Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «