Gary Vaynerchuk: Ste nešťastní, pretože si vážite názor niekoho iného viac ako váš vlastný

Najväčším dôvodom, prečo sú teraz ľudia nešťastní je, že si vážia názor niekoho iného viac ako ich vlastný, tvrdí Gary Vaynerchuk – sériový podnikateľ, spíker a generálny riaditeľ spoločnosti VaynerMedia.

Prečítajte si tiež: 75-ročná štúdia z Harvardu odhaľuje najdôležitejší faktor v ľudskom šťastí

Veľmi ma mrzí, že skutočne dovolíte uhlu pohľadu vašej babky, mamy, otca, či sestry diktovať každý krok, ktorý spravíte, a pritom to je váš život. Ich názory a myšlienky nemajú s vami nič spoločné.

Dôvod, prečo som najviac šťastný je, že mi nikto nemôže nič povedať. Môže za mnou prísť moja manželka, mama alebo dcéra a povedať mi, že som hlupák a mňa sa to vôbec nedotkne. To je silná emocionálna štruktúra.

Nájdite si nových priateľov – to je pre mňa zásadné. Jediný spôsob, akým si dokážete vybudovať sebavedomie – keď sa na to pozerám s odstupom času – je obklopiť sa optimistami.

Začnite orezávať svoju základňu priateľov a začnite do nej pridávať ľudí predikciou založenou na tom, kým chcete byť. Je neuveriteľné, čo sa mi stalo, keď som sa dostal do sveta Silicon Valley a začal som spoznávať ľudí ako Mark Zuckerberg, Evan Williams či Travis. Zmenilo mi to život.

Potrebujete odstrihnúť toľko hluku a času s ľuďmi, ktorí sú negatívni, koľko to je možné a stráviť čo najviac času s ľuďmi, ktorí sú pozitívni. Ľudia, s ktorými trávite čas, diktujú vaše myslenie.

Môžete obmedziť čas strávený s vašou mamou, s vašim najlepším priateľom. Môžete povedať svojej priateľke či manželovi, nech si trhne nohou. Môžete prísť k vášmu otcovi, mame alebo sestre a povedať: „Končím, pretože si strašne toxický/-á. Uvidíme sa za 6 rokov a môžeš premýšľať nad tým, prečo som odišiel/-a.“ Ak tak nespravíte, akceptujete bytie v takomto vzťahu.

Ak som vás tým zaujal, pridajte do skupiny vašich priateľov jedného priateľa – víťaza – a odstrihnite jedného priateľa – lúzra.

Zapíšte si prosím za uši, že váš život začína vtedy, keď sa dostanete do ozajstného ticha, kde nebudete počuť názory iných ľudí, ktoré s vami nemajú nič spoločné – pretože majú všetko spoločné s tým, kde sa nachádzajú v živote oni sami.

Naozaj dovolíte tým ôsmim alebo deviatim ľuďom diktovať váš život len preto, lebo máte strach, že vás budú súdiť práve tí ľudia, na ktorých na konci dňa, keď budete mať 87 rokov, nebude vôbec záležať?

Prečítajte si tiež: Ako sa vysporiadať s hnevom a inými negatívnymi emóciami? Odpoveď má duchovný učiteľ Eckhart Tolle

 

Tu je celé video s názvom #1 LIFE HACK for Motivation & Happiness:

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «