Elon Musk a jeho 3 netradičné rady, ktoré by vám nedal nikto iný

Elon Musk je vizionár, ktorý zmenil priemysel a nemalo by byť prekvapením, že aj jeho motivačné rady sú netradičné. Motivačný obsah môže byť klišé a nadmerne používaný. Každú chvíľu počujete protichodné rady, ktoré spochybňujú váš spôsob myslenia.

 

Tu sú 3 rady od Elona Muska, ktoré ste nikdy nepočuli od motivačných blogov a ktoré vás prinútia prehodnotiť váš prístup:

 

Rada č. 1: „Ak potrebujete inšpiratívne slová, nerobte to.“

Podnikatelia nečítajú celý deň motivačné príspevky na blogu. Potykajú sa so skutočnými problémami v skutočnom živote, na ktoré potrebujú nájsť skutočné riešenie. Inšpiratívne slová sú šálkou espressa na zvýšenie ich výkonu, nie potravinová pyramída, ktorá vyživuje ich telo na zvládnutie dňa.

Ak sa v tom vidíte, prehodnoťte, či ste závislí od toho byť motivovaní alebo či ste závislí od toho, čo chcete robiť. Ak ste začínajúcim spisovateľom, trávite viac času čítaním toho, ako písať, alebo trávite viac času skutočným písaním?

Prečítajte si tiež: Choďte do toho alebo od toho. Vykašlite sa na skúšanie

 

Rada č. 2: „Ak je niečo dosť dôležité, mali by ste to urobiť – aj keď sú okolnosti proti vám.“

Ľudia vám hovoria, aby ste hrali na istotu, našli si mentora, preskúmali váš trh a zabezpečili dopyt. To všetko je konvenčná múdrosť. Nie je to zlá rada, ale hovorí sa to všetkým a robí to každý. Keby Elon Musk poslúchol túto radu, nebol by z neho Elon Musk.

Elon Musk spôsobil revolúciu v dvoch priemyselných odvetviach, do ktorých by sa ostatní ani nepustili. Tesla sa stala prvou americkou automobilovou spoločnosťou, ktorá sa dostala na burzu od spoločnosti Ford Motor Company v roku 1956. Pri zakladaní spoločnosti SpaceX jeden z jeho priateľov zozbieral niekoľko klipov rakiet vyhodených do vzduchu a prinútil ho sledovať video. Elon dokazuje, že ak chcete urobiť niečo veľké, musíte podstúpiť veľké riziko.

Keď zakladal svoje spoločnosti, u oboch spoločností si dal 10%-nú šancu na úspech. Aj tak sa rozhodol ich založiť. Ak nič neriskujete, nemáte čo získať. Odmena je úmerná riziku. Ak je pre vás niečo dôležité, budete sa tým zaoberať napriek riziku, ktorému by ste mohli čeliť.

 

Rada č. 3: „Mali by ste zvoliť postoj, že sa mýlite. Vaším cieľom je sa mýliť menej.“

Väčšina ľudí sa vyhýba kritike. Kritika nám ukazuje, že sa môžeme mýliť. Boli sme vychovaní, aby sme sa nemýlili, ale Elon Musk sa o to aktívne snaží. Kritika vám ukazuje, ako sa môžete zlepšovať a učiť sa.

Vo svete, kde sa spoločnosti snažia predstierať, že všetko ide ako má, zvolil Elon Musk opačný prístup. Predstiera, že sa všetko kazí a snaží sa o to, aby sa to kazilo menej. Jeho prístup otvára dvere neúspechu a víta príležitosť na zlepšenie. Dovolíte si zlyhať? Uznávate svoje chyby?

Nájdite svoje „prečo“ a nechajte sa ním inšpirovať. Nespoliehajte sa na to, aby vás motivovali motivačné slová, používajte ich ako doplnok stravy, nie ako jedlo. Na záver, keď sa každý sám seba pýta, čo funguje, položte si otázku, čo nefunguje.

Prečítajte si tiež: Svet je džungľa – buď budete bojovať alebo navždy utekať. Toto je 6 lekcií od kráľa džungle

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Daniel Ahn, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «