Svet je džungľa – buď budete bojovať alebo navždy utekať. Toto je 6 lekcií od kráľa džungle

Pozeráte dokumenty o levoch? Ak áno, potom ste určite videli, že na svojom území dominujú a sú vrcholnými predátormi. Levy patria medzi najsilnejšie zvieratá na svete a nikto si netrúfne im čeliť alebo ich vyzvať. Lev má vždy odvážny prístup a žije ako skutočný vládca.

Ich život je ale plný prekážok a problémov. Existuje menej miesta pre chyby, pretože jedna chyba ich môže pripraviť o život, vládnutie alebo potomstvo. Lov tiež nie je ľahká úloha – ich úspešnosť je iba 17-19%.

Videli ste už však niekedy leva v depresii alebo leva, ktorý sa chce vzdať? Vždy bojujú o korisť a vládu nad krajinami. Čo ich teda motivuje? Odpoveďou je prežitie. Jediné, čo ich drží v pohybe, je prežitie.

 

Tu je 6 lekcií od kráľa džungle:

 

1. Váš cieľ je jediný spôsob, ako prežiť

Stanovte si životný cieľ a tvrdo pracujte na jeho dosiahnutí – berte to tak, že neexistujú žiadne alternatívy. Ako sa levy rodia pre lov a vládu, vy ste sa narodili, aby ste dosiahli svoj životný cieľ. Považujte svoje poslanie a prácu ako zdroj motivácie. Umožnia vám zvládnuť dobré aj zlé časy, pretože sláva je dočasná, ale pocit úspechu z práce je trvalý.

Prečítajte si tiež: Choďte do toho alebo od toho. Vykašlite sa na skúšanie

 

2. Zlyhajte a vyvíjajte sa

Levy zlyhajú v love osemkrát z desiatich, ale to im umožňuje doladiť svoje schopnosti – môžu tak chytiť väčšiu korisť, aby uživili svoju rodinu. Rovnako by sme mali prijať svoje zlyhania a vyvíjať sa vždy, keď im čelíme. Musíme študovať a analyzovať svoje zlyhania a ubezpečiť sa, že sa nebudú opakovať. Každý chce jesť, ale len niektorí sú ochotní loviť.

 

3. Kľúčom je sústredenie

Keď idú levy na lov, vydávajú menší hluk a zameriavajú sa na korisť. Vždy využijú moment prekvapenia a neupozorňujú na seba, aby bol ich výpad úspešný. Ak lev vydá hluk, bude schopný loviť? Odpoveď je nie. Čo z toho vyplýva? Príliš veľa rozprávania spôsobuje, že stratíme pozornosť. Nehovorte všetkým o svojich cieľoch a o tom, čo robíte, neupozorňujte na seba a sústreďte sa plne na svoj cieľ.

 

4. Vždy si navzájom dôverujte

Levy sa vždy navzájom podporujú – v dobrých aj v zlých časoch. Mali by sme sa tiež naučiť, že sila je v množstve. Je nevyhnutné nezlomiť vzájomnú dôveru pre krátkodobý zisk. Musíme sa navzájom podporovať pri prekonávaní zložitých problémov a situácií.

 

5. Prežitie je všetko

Levy nikomu nijako neubližujú. Ale keď sa niekto pokúsi narušiť ich územie, život a rodinu, budú tvrdo bojovať. Rovnako by sme sa mali sústrediť na svoje vlastný progres. Ak sa však niekto snaží zničiť našu kariéru alebo život, potom by sme mali odraziť útok a bojovať za to, v čo veríme. Svet je džungľa – buď budete bojovať alebo navždy utekať.

 

6. Nezabudnite sa v živote baviť

Levy prechádzajú krutým životom plným každodenných výziev. Nenechajú si však pokaziť každodenné chvíle. Vždy si užívajú každú minútu so svojimi členmi svorky. Hrajú sa medzi sebou a starajú sa o všetkých. Mali by ste si tiež vychutnať každú chvíľu svojho života. Nechajte svoj stres a starosti na pracovnom stole a keď prídete domov, užite si čas so svojou rodinou.

Levy nás učia dominovať životným problémom a žiť ako skutočný víťazi. Ako raz niekto povedal: „Keby skutočne záležalo na veľkosti, slon by bol kráľom džungle.“ Podobne plný boja je život každého zvieraťa a môžeme sa od nich veľa naučiť o prosperite a úspechu aj v našich vlastných životoch. Takže keď nabudúce budete pozerať dokument o levoch, skúste sa od nich učiť.

Prečítajte si tiež: 12 krásnych právd o živote, na ktoré by sme nemali zabúdať

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Ketan Pande

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «