Choďte do toho alebo od toho. Vykašlite sa na skúšanie

Skúšanie predpokladá, že nemáte istotu, sebadôveru, stratégiu alebo vieru v to, čo robíte. Za slovom „snažiť sa“ často nasledujú slová „vzdať sa“.

Keď nabudúce budete premýšľať nad cieľom, položte si otázku: „Chcem konať alebo nekonať?“ Táto otázka vás v živote posunie oveľa ďalej, ako slovo „skúsiť“.

 

Tu sú dôvody, prečo musíte vylúčiť skúšanie:

 

1. Skúšanie = Nerozhodnosť

Rozhodovanie je tvrdá práca, takže sa jej samozrejme vyhýbame. Preto padáme do pasce skúšania. Keď sa nedokážeme rozhodnúť, začneme skúšať dosiahnuť ciele v nádeji, že nás to možno posunie v prospech alebo v neprospech tohto cieľa.

Peniaze a úspech sa nikdy nestanú, ak to budete skúšať. A aj keď dosiahnete úspech, nebude vás motivovať. Rada znie, robte alebo nerobte.

Prečítajte si tiež: Nevzdávajte to so sebou, aj keď to ostatní radi urobili. Tu je niekoľko dobrých dôvodov

 

2. Povedať niekomu, že to skúsite, je ako dať mu facku

Snažiť sa je neslušné. Ak vás požiadam, aby ste prišli na moju svadbu a poviete: „Skúsim to“, v podstate mi hovoríte, že moja svadba nie je dôležitá. Povedať niekomu, že to skúsite, je odkaz, ktorý hovorí, že zatiaľ prijímate pozvánku, pokiaľ nepríde niečo zaujímavejšie, kritickejšie, radostnejšie, šťastnejšie, hodnejšie do cesty.

V skutočnosti niekomu povedať, že to skúsite, je akoby ste mu dali facku a povedali mu, že nemá cenu. Radi ľuďom dávate facky?

 

3. Skúšanie vám dáva výhovorku

Výhovorky sú ako kokaín: Motivujú nás až do momentu, keď si uvedomíme, že sme stratili rozum a klamali sme samých seba. Nikto z nás nechce byť závislý na kokse, tak poďme myslieť inak. Ľudia, ktorí konajú so zmyslom pre účel, sa vám nezačnú vyhovárať ako to skúsili a nefungovalo to. Tu je niekoľko bežných výhovoriek:

  • Skúsil/-a som to, ale nie je môj čas.
  • Skúsil/-a som to, ale nemám dosť peňazí.
  • Skúsil/-a som to, ale on alebo ona ma jednoducho nemá rád/rada.
  • Skúsil/-a som to, ale X udalosť mi prišla do cesty.

Keby vám povedali, že sa vám budúci týždeň narodí prvé dieťa, vyhovárali by ste sa, ako nie ste pripravení? Nie, nevyhovárali. Boli by ste tak nadšení, že by ste išli von a urobili to, čo by ste museli. Nemali by ste čas na výhovorky, pretože prišlo niečo dôležitejšie ako vaše dieťa.

Namiesto toho, aby ste to len skúšali, a potom to použili ako výhovorku, nahraďte tento spôsob myslenia činmi. Skúšanie je ospravedlnením toho, že ste zo seba nedostali všetko.

Skúška vám dáva výhovorku ešte predtým, ako začnete, takže môžete zlyhanie zvaliť na niečo iné ako na seba. Máte kontrolu a vy určujete výsledok a význam, ktorý sa od tohto výsledku odvodzuje. Len čo začnete hovoriť o akcii a prestanete hovoriť o skúšaní, ľudia vás viac podporia a zistíte, že úspech je ľahší, ako si myslíte.

 

4. Povedzte nie, potom to nebudete musieť skúšať

Polovica dôvodov, prečo sa stále pri skúšaní zaseknete je ten, že stále hovoríte áno. Ak vás niekto požiada, aby ste niečo urobili a nedonúti vás to povedať úprimné áno, potom povedzte veľké nie. Nebuďte emotívni, necítite ľútosť, jednoducho povedzte nie.

Čím menej vecí, ktoré nejdú ruka v ruke s vašimi cieľmi a ktorým poviete áno, tým viac sa vyhnete strašnému pocitu, že to musíte „vyskúšať“. Neexistuje žiadna stredná cesta. Vy rozhodujete.

 

5. Skúšanie nemá zmysel

Predstavte si, že sa chystáte prvýkrát v živote skočiť bungee jump a inštruktor vám hovorí: „Pokúsim sa o to, aby ste prežili.“ S touto odpoveďou by ste neboli príliš nadšení.

Predstavte si, že idete na operáciu srdca a lekár vám povie: „Pokúsim sa vám dať do poriadku srdce, ale ktovie.“ Nechceli by ste takého chirurga udrieť päsťou do tváre a spýtať sa ho, prečo do toho nejde naplno?

Tieto scenáre nám ukazujú, že skúšanie je neprijateľné. Prečo by skúšanie nemalo byť prijateľné, keď je otázkou života a smrti, ale malo by byť prijateľné vo všetkom ostatnom, čo v živote robíme?

Skúšanie ukazuje svetu, že vás to nezaujíma – uvidíte, ako sa budete v ten deň cítiť, a potom možno niečo urobíte. Úspech je o vážnosti. Úspech je o odhodlanosti a neuspokojení sa s „druhým najlepším“.

Držte sa vyššieho štandardu. Konajte alebo nekonajte. Zabudnite na pokusy.

 

6. Skúšanie ukazuje nedostatok dôvery

Dôvera pochádza z toho, že ste rozhodní a schopní odrezať sa od všetkých ostatných možností a ísť za vašim vnútorným pocitom.

Ľudia, ktorí si nie sú sebavedomí, sedia a premýšľajú o veciach, kým ich mozog od nich neodhovorí. Váš mozog – ak mu dáte dostatok času – vás môže presvedčiť, aby ste to vzdali. Prejavte určitú dôveru, riskujte a zaviažte sa. Dôvera je sexy, zatiaľ čo snaženie je škaredé.

Prečítajte si tiež: Pokiaľ čakáte alebo nasledujete šťastie, robíte chybu. Je treba si ho vytvoriť

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «