Robiť menej je spôsob, ako urobiť viac. Začnite hovoriť veciam nie

Vašou odpoveďou na stretnutia, ktoré z vás vysávajú život a energiu; na rozhovory s negatívnymi ľuďmi; ľuďom, ktorí vám nikdy nemajú čo pekné povedať; ľuďom, ktorí veria vo večerné správy; ľuďom, ktorí sa s vami chcú priateliť len na základe vášho statusu, by malo byť vždy slovo NIE.

Robiť to, čo je vašou vášňou a čo milujete, je rozhodnutie. Slovo NIE vás oslobodí a poskytne vám čas, ktorý potrebujete, aby ste sa vyhli hlúposti s názvom: „Som zaneprázdnený/-á“.

  • Som zaneprázdnený/-á znamená: „Nedokážem povedať nie.“
  • Som zaneprázdnený/-á znamená: „Bojím sa rozrušiť ľudí.“
  • Som zaneprázdnený/-á znamená: „Chcem byť dokonalý/-á.“

Či už ste ktokoľvek, jediné, čo by ste mali povedať na nezmyselné žiadosti, ktoré každý deň dostanete, je NIE.

Nejde o to byť hrozným človekom. Ide o to, aby ste dostali to, čo chcete, takže ľudia okolo vás môžu dostať to, čo chcú oni. Ak ste unavení, naštvaní a vytočení, pretože nedokážete povedať nie, trpia všetci ostatní.

Čas potrebný pre prácu na vašej vášni a uskutočnení vašej vízie si vyžaduje, aby ste povedali NIE. Musíte si vytvoriť ten čas. Je to váš čas a vaše dedičstvo. Vy ste zodpovední.

Robiť menej je spôsob, ako urobiť viac. Okamih sa stane ešte viac jedinečným. Prineste obety už teraz, takže jedného dňa už nebudete musieť. Budete mať všetku hojnosť sveta, pretože ste uskutočnili svoju víziu.

Nemusíte stále hovoriť všetkým, že nemáte čas.

Nerobí to z vás chytrého človeka a nenachádzate sa v nejakom špeciálnom VIP klube. Povedať, že nemáte čas, znie hlúpo, pretože to, čo nám všetkým skutočne hovoríte, je: „Nedokážem povedať nie.“

Máte čas skoro ráno, kým ešte všetci spia. Máte čas, keď všetci idú spať. Máte čas počas obeda. Máte čas, keď sú všetci preč a máte kľud.

Nemať čas nie je nič, na čo by ste mohli byť hrdí a nie je to cool. Nemať čas je trápne, chaotické, zbytočné a stopercentne úplne pod vašou kontrolou.

Prestaňte klamať samých seba. Vždy existuje čas – pokiaľ je vašou jedinou odpoveďou na hlúposti NIE.

Prečítajte si tiež: Elon Musk a jeho 3 netradičné rady, ktoré by vám nedal nikto iný

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «