Dávajte si pozor na emocionálnych upírov. Takto ich rozpoznáte

Ak máte vo svojom živote emocionálneho upíra, je ľahké ho rozpoznať, keď viete, čo hľadať. Ak komunikujete s niekým, kto vám rutinne navodí pocit úzkosti, stresu, zahltenia, zastrašovania a depresie, máte upíra. Takíto ľudia z vás vysávajú šťastie.

Je dôležité pochopiť, že na upíra energie nikdy nebudete stačiť.

Prečítajte si tiež: Pýtate sa: „Prečo ja?“ Skúste túto zdravšiu alternatívu

Pokúšajú sa vyplniť nekonečnú priepasť vo svojom vnútri a bez ohľadu na to, koľko sa od vás snažia vziať, nikdy to nestačí, pretože to, čo sa potrebujú, aby sa cítili lepšie, prichádza zvnútra.

Aké sú príznaky emocionálneho upíra?

  • Nikdy sa za svoje činy nezodpovedajú, vždy ste problémom vy.
  • Vždy musia byť najlepší.
  • Všetko kritizujú.
  • Vždy vytvárajú drámu.
  • Hrajú hru viny.
  • Pôsobia ako mučeníci.
  • Zhadzujú vaše problémy a hovoria o sebe a svojich problémoch.
  • Chrlia vyrývajúce komentáre, vďaka ktorým vám navodzujú nepríjemný pocit.

 

Okrem vyššie uvedených príznakov, ak ste zažili niektorý z nasledujúcich príznakov, pravdepodobne sa nachádzate v blízkosti emocionálneho upíra:

 

1. Máte pocit úzkosti, vyčerpania alebo depresie

Ak po čase strávený s niekým cítite niektorú z týchto vecí, môže to byť obrovská červená vlajka, že je emocionálnym upírom. Všetci priatelia, s ktorými pravidelne trávite čas, by mali konať tak, aby zvýšili vaše šťastie a pozitívny pohľad na život. Ak sa stane opak, nedovoľte tomu pokračovať.

 

2. Cítite sklamanie a neúctu

Ak vám niekto pravidelne navodí pocit menejcennosti alebo pocit, že ste urobili niečo zlé, keď ste tak neurobili, pravdepodobne ide o emocionálneho upíra. Cítia sa vo svojom vnútri zle, takže sa snažia, aby ste sa cítili rovnako.

 

3. Ľudia vám hovoria, že táto osoba je pre vás zlá

Niekedy neviete spoznať, keď z vás niekto z vášho života vysáva šťastie, ale ostatní to dokážu. Ak viac ako jedna osoba upozorní na to, že určitá osoba má negatívny vplyv na váš život, je na čase, aby ste si na to posvietili.

 

4. Sťažujete sa na túto osobu

Ak sa prichytíte, že hovoríte o nejakej osobe neustále negatívne veci po tom, čo ste s ňou strávili čas, je to veľký indikátor toho, že daná osoba môže byť emocionálnym upírom. Ak je táto osoba pre vás dobrá, bude pre vás ťažké nájsť na nej zlé veci.

 

Ako sa vysporiadať s emocionálnymi upírmi?

Prvá vec, ktorú musíte vedieť, je to, že nemôžete ovládať ich správanie. Musíte to pochopiť a musíte vedieť, že za ich činy nenesiete zodpovednosť, iba za svoje vlastné.

Druhá vec, ktorú musíte urobiť – ak je to možné – odísť, odstrihnúť alebo sa vzdialiť od svojho emocionálneho upíra. Nemôžete ich zmeniť, môžete sa iba chrániť.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Zmena z lúzra na víťaza nie je taká zložitá. Takto to dokáže každý

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Jade Nyx

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «