Milionár Brad Lea: Tak ako potrebuje budíky lietadlo, potrebujeme ich v živote aj my. Každý váš problém spadá pod týchto 5 budíkov

Ak ste sa niekde v živote zasekli a neviete, čo robiť, dovoľte mi ukázať vám, kde začať hľadať. Skontrolujte si vaše budíky. Je to ako keby ste pilotovali lietadlo a strácate výšku. Čo spravíte? Začnete sa pozerať na budíky. V živote tiež potrebujeme budíky.

Prečítajte si tiež: Dávajte si pozor na emocionálnych upírov. Takto ich rozpoznáte

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 17 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Prvým budíkom je myslenie. Pokiaľ ho nemáte správne nastavené, budete to mať ďalej ťažké. Druhým budíkom je vaša mapa – to, kam idete; vaša predstava o úspechu; čo chcete – máte v nej jasno? Pokiaľ máte jasnosť, ďalším stupňom je váš pohyb – činnosti, ktoré vykonávate; vaše denné návyky – aké sú? Ak neviete, aké máte ciele, máte problém s druhým budíkom mapy.

Takže máte myslenie, mapu, pohyb, potom meranie a peniaze. Sú vaším problémom peniaze? Poznám veľa ľudí, ktorí majú veľa peňazí, ale vyhadzujú ich do vzduchu, neinvestujú. Hádajte čo – za 10 rokov budú stále na mizine. Majú problém s budíkom peňazí. Nevedia, čo s nimi robiť, vyhadzujú ich do vzduchu. Snažia sa ohúriť iných a všetko robia zle.

Každý z vašich problémov spadá pod týchto 5 budíkov.

Napríklad, poviete si: „Nezarábam dosť peňazí.“ Poďme sa postupne pozrieť na budíky. Je to vaším nastavením mysle? Veríte, že dokážete zarobiť toľko peňazí? Pokiaľ to tak nie je, to je váš problém, začnite tam. Teraz, keď je vaše myslenie nastavené správne, ste o tom presvedčení a viete, že dokážete zarobiť viac peňazí, pozrite sa, či nemáte pokazený budík mapy. Máte jasnosť? Viete presne, koľko peňazí chcete zarobiť. Super, nie je problém v myslení ani v mape, tak poďme ďalej. Je problém vo vašom budíku pohybu? Čo každý deň robíte? Nič? Tam je problém. Ďalším budíkom je meranie. Ako dokážete všetko zmerať, aby ste získali dáta a náhľad k navigácii? Ďalším budíkom sú peniaze. Čo nakoniec urobíte s peniazmi, keď ich získate?

Pretože, verte mi, roky som zarábal veľa peňazí a roky som veľa peňazí vyhadzoval do vzduchu, takže som bol na mizine, len na inom leveli – mal som krajšie veci, ale bol som rovnako bez peňazí ako všetci ostatní. Musíte si ujasniť, či chcete vyzerať bohato, alebo chcete byť bohatí. Mojím problémom bol budík peňazí. Zarobil som ich, ale nepoužil. Vyhadzoval som ich do vzduchu, a preto mi trvalo dlhšie stať sa „bohatým.“

Týchto 5 budíkov vám úplne zabráni v živote uviaznuť, pokiaľ si skrátka zapamätáte, že váš problém je v jednom z týchto budíkov.  

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Zmena z lúzra na víťaza nie je taká zložitá. Takto to dokáže každý

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

 

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «