Chcete toho stihnúť viac? Tieto triky používajú miliardári ako Mark Cuban či Warren Buffett

Vieme, že tvrdá práca je spôsob ako dosiahnuť to, čo chceme, ale nie je to jediný spôsob. Tvrdá práca nie je zárukou toho, že sa budete mať dobre – tou nie je nič. Chytrá práca je ďalším spôsobom. To niekedy znamená byť viac produktívnejší bez toho, aby sme pridávali ďalšie hodiny a väčšie úsilie, než je potrebné.

Zdá sa vám to nemožné?

Ide o strategické a efektívne využitie nášho času:

 

Steve Jobs

Steve Jobs raz v rozhovore povedal: „Takto to robím ja – vezmem list papiera a poviem si: ‚Ak moja spoločnosť môže v budúcom roku urobiť len jednu vec, čo je tou vecou?‘ Doslova sme všetko ostatné zastavili.“ Jobs veril v uprednostňovanie a nestrácanie času na veci, ktoré by pravdepodobne nedosiahli konečný cieľ.

 

Warren Buffett

Warren Buffett verí v „Pravidlo 5/25“, kde si spíšete 25 cieľov, a potom si zakrúžkujete 5 cieľov, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Týmto spôsobom spoznáte prioritu svojich cieľov a všetky ostatné sa stanú sekundárnymi. Podobne ako Steve Jobs, ani nemyslite na ostatné veci, pokým sa nepostaráte o veci na vrchole svojho zoznamu.

 

Mark Cuban

Mark Cuban vie, ako čo najlepšie využiť jeho čas a súvisí to s používaním e-mailu. Nestráca čas telefonátmi alebo schôdzkami, pokiaľ to nie je potrebné preto, aby dostal zaplatené. To mu pomáha udržať si kontrolu nad jeho rozvrhom – bez vyrušení.

 

Bill Gates

Bill Gates navrhuje, aby ste si obstarali dva monitory – jeden na použitie čohokoľvek, na čom pracujete a druhý určený výhradne pre váš e-mail. Týmto spôsobom, ak máte e-maily, na ktoré sa musíte pozrieť, nestratíte svoje miesto na tom, na čom pracujete.

 

Jeff Bezos

Pokiaľ ide o meetingy, Jeff Bezos„Pravidlo dvoch pízz.“ Nikdy sa nezúčastňuje stretnutí, kde je toľko ľudí, že by ich nedokázali nasýtiť 2 pizze. Prečo? Príliš veľa hovoriacich ľudí, ktorí na seba navzájom kričia, vedie k tomu, že sa nič skutočne nedosiahne a stratí sa veľa času.

 

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg v skutočnosti robí veci trochu inak ako ostatné veľké mysle. „Myslím, že jednoduché pravidlo biznisu je, že ak ako prvé urobíte veci, ktoré sú jednoduchšie, môžete skutočne urobiť veľa pokroku,“ povedal Zuckerberg. Verí, že akonáhle dostanete z cesty jednoduché veci, váš zoznam zostávajúcich úloh je kratší a vy máte naplňujúci pocit z toho, čo ste už urobili.

 

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Takto sa vždy vysporiadam s nezdarmi, prekážkami a problémami

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Aly Walansky, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «