Multimilionár Grant Cardone: Takto sa vždy vysporiadam s nezdarmi, prekážkami a problémami

Je to v skutočnosti jednoduché: Rovnako ako reštartujete počítač, všetci ľudia sa potrebujú reštartovať. Všetci prechádzame zmenou, starneme, začíname odznova a veci sa menia.

Váš cieľ sa mení, vaše podmienky sa menia a vaša motivácia sa mení. Existuje sklamanie, výzvy a straty. Ak neostanete posadnutými tým, kam idete, stanete sa tým človekom, ktorým nechcete byť: strateným, unaveným a strateným.

Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 13 biznis programov a zakladateľ 6 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 800 miliónov dolárov a za svoj život vyzbieral viac ako 200 miliónov dolárov pre charity.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Ak chcete uspieť, nebuďte sami sebou

Vytrvalosť je charakteristika legiend. Možno nedokážete predpovedať vašu budúcnosť, ale môžete ju usmerňovať každým dňom tým, že sa každý deň ukážete a budete konať navzdory rozptýleniam, neúspechom a bezvýznamným veciam.

Iní budú hádzať flintu do žita a skončia, keď veci nejdú ako mali. Radšej na seba zanevrú, ako by mali vytrvať, pokým to nebude fungovať.

Staňte sa silnými a odolnými voči problémom, ktorými prechádzate.

Ťažkosti nie sú pre vás jedinečné – každý má niečo ťažké, čo musí prekonať. To vytvára úspech.

Vytrvajte tvárou v tvár všetkým prekážkam.

Tieto časy si budete pamätať neskôr, keď dosiahnete úspech. Dosiahnutie vášho skutočného potenciálu by mohla veľmi dobre určiť táto jediná vec – vytrvalosť.

Nezáleží na tom, čo sa vo vašom svete deje – ak ste posadnutými tým, čo chcete vo svojom živote vytvoriť, nebudete mať čas zastaviť a premýšľať o zlých veciach, ktoré sa dejú. Jediný spôsob, ako s tým dokážete niečo urobiť, je ísť vpred.

Preto sa nezaoberám minulosťou, nikdy. Neexistuje. Žijem, aby som vytvoril život pre seba a moju rodinu.

Vaša posadnutosť budúcnosťou je palivo.

Po celý svoj život som vždy cítil, že by som mohol urobiť viac. Som najviac šťastný, keď ten mučivý pocit vo mne prenasledujem.

Skôr ako by som mal byť sklamaný sklamaním alebo malým úspechom, naďalej prilievam palivo do mojich cieľov – vždy s mojou pozornosťou na budúcnosť, nie na minulosť.

Prestaňte sa ľutovať, prestaňte sa sťažovať a správajte sa ako šéf. Zostaňte zaneprázdnenými rýchlym pohybom od jednej činnosti k druhej.

Ak sa pohybujete dosť rýchlo, nebudete mať čas premýšľať nad tým, či je váš šálok z polovice plný alebo prázdny. Moja motivácia pochádza z mojej pozornosti na budúcnosť, nie z niečoho, čo sa stalo v minulosti!

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Pasívny život vás nikam nedostane. Naučte sa vyhrávať svoje dni

 

Zdroj a obrázok: linkedin.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «