Buďte sebaistí aj v náročnejších situáciách. Táto technika je riešením

Mnoho ľudí sa chce naučiť, ako si v rôznych situáciách viac veriť, no nie vždy je to jednoduché. Existuje však jednoduchá a účinná technika. Najlepšie na tom je, že táto technika je osvedčená, pomerne ľahko implementovateľná a pri správnom použití vám môže priniesť obrovské výsledky.

Keď robíte niečo, čo robiť viete, pravdepodobne sa budete cítiť sebaisto, pretože viete, že výsledok bude pozitívny. Ale čo ak sa aj negatívne výsledky dajú zmeniť vo váš prospech?

Či je výsledok niečoho, čo robíte, pozitívny alebo negatívny, to je len na vás. Nejde o to, či uspejete alebo nie. Ide o to, ako sa vidíte vy a ako naložíte so svojimi schopnosťami.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Takto zabijete negatívne myslenie do 60-tich sekúnd

Kľúč k tejto technike spočíva v ľudskej psychológii. So správnym nastavením mysle a konaním sa môžete vysporiadať s akýmkoľvek výsledkom v akejkoľvek situácii a tak byť viac sebaistí.

Povedzme, že robíte prezentáciu, ale nie ste dobre pripravení. To vám dáva neistotu, pretože sa môžete strápniť. Prezentácia začína dobre, ale nakoniec zabudnete text, zamrznete a všetci sa začnú smiať. Čo urobíte? Ak sa začnete pred všetkými ospravedlňovať a nenávidieť sa za to, pravdepodobne skončíte s ešte väčšou neistotou.

Namiesto toho si môžete zachovať svoju tvár a s úctou povedať toto: „Je dobré vidieť, že sa bavíte, tieto prezentácie sú zvyčajne dosť nudné. Asi by som mal začať zabúdať na viac vecí, aby som nestratil vašu pozornosť!“

Keď to urobíte, signalizujete, že zlyhanie je v poriadku a nie je vôbec trápne. Bola to vlastne dobrá vec, pretože sa všetci bavili. To je to, čo znamená zachovať si dôstojnosť. Zamyslite sa nad tým, ako sebavedomo by ste sa cítili pred prezentáciou, keby ste vedeli, že sa s neúspechmi dokážete vyrovnať tak ľahko. Okrem toho by ostatní ľudia určite vycítili vašu sebadôveru a začali by vás viac rešpektovať.

Keď uvidíte, že vás ľudia berú, budete mať ešte väčšiu sebaistotu. To vedie k pozitívnej špirále sebadôvery, ktorá sa sama zosilní. Prezentácia je iba jedným príkladom. Môžete sa tak zachovať v takmer každej negatívnej situácii.

Mnoho ľudí sa snaží pôsobiť sebavedomo tým, že sa ostatným chvália vecami, ktoré dosiahli a keď čelia neúspechu a negatívnym dôsledkom, prevezme kontrolu ich neistota.

Najprv sa budete musieť sústrediť na seba. Zmeňte svoje vlastné činy a myslenie, aby vám slúžili vo váš prospech. Budete sa musieť vyrovnať so svojimi nedostatkami a vedieť, že ich má každý. Prijmite zmenu, že v určitom bode v niečom zlyháte, ale je to úplne v poriadku.

Keď začnete sami so sebou a zvládnete svoje myslenie, zistíte, že keď sa dostanete do ťažkej situácie, vaše slová a činy to začnú odrážať. Keď viete, že vás iní ľudia uvidia tak, ako sa vidíte vy, vaša sebadôvera prudko vzrastie. Nezabudnite, že svet okolo vás reaguje tak, ako reagujete vy na seba. Vedieť to vám pomôže byť sebavedomými, pretože aj negatívne výsledky môžete obrátiť vo svoj prospech.

Prečítajte si tiež: „Príncíp praku“ alebo prečo ísť za tým, čo chcete, vám v skutočnosti môže brániť v tom, aby ste to dosiahli

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Veikko Arvonen

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «