Ako sa oddeliť od más a priemernosti? Začnite žiť s naliehavosťou

Mnohým ľuďom priemerný život nevadí. Ak sa rozhodnete oddeliť od más, budete musieť odolať nutkaniu hľadať komfort a zamerať sa na život s naliehavosťou. Pravdou je, že náš čas na tejto planéte je konečný – ani jeden človek nebude žiť večne.

Prečítajte si tiež: Miliardár Richard Branson zdieľa tú najlepšiu radu, ktorú kedy dostal (prišla od jeho matky)

Musíte zostrojiť svoj život s vedomím, že jedného dňa zomriete. Pokiaľ máte v pláne po sebe zanechať akýkoľvek typ zmysluplného dedičstva, život s naliehavosťou je absolútnou nevyhnutnosťou.

Stretli ste niekedy niekoho, kto je veľmi úspešný a kto nežije s naliehavosťou?

Každý deň, keď vstanete z postele, čelíte mnohým príležitostiam, ktoré máte šancu využiť. Tieto príležitosti a schopnosť využiť ich vás dovedie k hojnosti.

Čas je teraz – to je všetko, čo skutočne kontrolujeme. Ak neustále uvažujete o minulosti, nemáte kontrolu nad súčasnosťou. Ak sa zaoberáte nekonečnými možnosťami budúcnosti, môžete sa nimi stať pohltenými, čo negatívne ovplyvňuje vašu prítomnosť a nakoniec aj vašu budúcnosť.

Práve v tomto okamihu musíte konať. Nikdy nebudete vedieť, čo mohlo byť, pokým sa nezačnete správať a žiť s naliehavosťou.

Rozptýlení je veľa. Musíte ich odfiltrovať zo svojho života. Medzi sociálnymi médiami, televíziou, internetom a inými aspektmi vášho života sa to môže stať veľmi náročnou úlohou.

To je miesto, kde nastupuje život s naliehavosťou.

Ak žijete s naliehavosťou, viete, že cez deň nemáte hodiny nazvyš. Rozhodnete sa žiť inak ako vaše okolie. Každá minúta je príležitosťou a vy sa môžete rozhodnúť využiť tento okamih alebo ho premárniť, čo vo výsledku negatívne ovplyvní váš život. Raz nám všetkým dôjde čas, využite jedinú chvíľu v histórii, nad ktorou máte kontrolu.

Každý deň predstavuje príležitosť neúprosne loviť vaše ciele. Krása výberu žitia s naliehavosťou je, že jediná osoba, ktorá to ovláda, ste vy.

Keď sa nabudúce objaví rozptýlenie, okamžite ho ukončite. Čo robíte so svojim časom je nepochybne voľbou a výsledok vašej existencie na tejto planéte je taktiež výsledkom mnohých volieb vášho života. Žite s naliehavosťou, využite svoj čas a usilujte sa o život, z ktorého budete mať skutočne radosť.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Vstávate a necítite sa tak, ako by ste chceli? Je to len vaša vina

 

Zdroj: fearlessmotivation.com, Autor: Robert Strader

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «