Ako sa vysporiadať s hnevom a inými negatívnymi emóciami? Odpoveď má duchovný učiteľ Eckhart Tolle

Všetci poznáme hnev. Tento často prchavý, ale násilný pocit, ktorý vzniká v reakcii na vnímané hrozby. Hnev je normálna a zdravá ľudská emócia, ktorá nás môže poháňať k činnosti. Môže sa tiež vymknúť spod kontroly, zničiť naše vzťahy a zbaviť nás našej kvality života.

Prečítajte si tiež: Japonské tajomstvo žitia naplňujúceho života? Princíp zvaný Ikigai

Autor a duchovný učiteľ, Eckhart Tolle, má veľmi užitočný spôsob, ako pochopiť hnev a ako sa s ním vysporiadať.

Poukazuje na pojem „telo bolesti“, čo je stará emocionálna bolesť, ktorá žije vo vás. Môže sa nazhromaždiť z minulých traumatických zážitkov a zostane s vami, pretože tieto bolestivé zážitky neboli úplne konfrontované a akceptované v okamihu ich vzniku.

Pochopením tela bolesti a toho, ako akceptovať svoje skúsenosti v tejto chvíli, budete oveľa lepšie schopní vysporiadať sa s hnevom a žiť oveľa lepší život.

Podľa Tolle-ho, telo bolesti žije v ľudskej bytosti a pochádza z ega:

„Keď je ego zosilnené emóciami tela bolesti, ego má obrovskú silu – najmä v tých chvíľach. Vyžaduje si to veľmi veľkú prítomnosť, aby ste sa tam, kde sa objaví, mohli nachádzať ako priestor aj pre svoje telo bolesti.“

Toto má v živote za úlohu každý. Musíme tam byť a rozpoznať naše telo bolesti, keď sa zmení z pokojného na aktívne. V okamihu, keď preberie kontrolu nad našou mysľou, sa vnútorný dialóg v nás – ktorý je v najlepšom prípade nefunkčný – teraz stáva hlasom bolestivého tela, ktoré s nami interne hovorí.

Všetko, čo nám hovorí, je hlboko ovplyvnené starou, bolestivou emóciou tela bolesti. Každá interpretácia, všetko, čo hovorí, každý úsudok o vašom živote a o tom, čo sa deje, bude úplne narušené starou emocionálnou bolesťou.

Ak ste sami, bolesť sa bude živiť každou negatívnou myšlienkou, ktorá sa objaví a získa viac energie. Nakoniec skončíte premýšľaním o veciach celé hodiny, vyčerpávajúc svoju energiu.

Ako môžeme byť prítomní a podchytiť naše telo bolesti v skorom štádiu, aby sme sa do toho nedostali?

Kľúčom je pochopiť, že malé situácie vyvolávajú obrovské reakcie – a keď k tomu dôjde, buďte prítomní. Musíte v sebe vytvoriť priestor pre telo bolesti, a potom sa z tohto priestoru odstrániť. Buďte prítomní a pozerajte sa na situáciu z oddeleného miesta.

Ako hovorí Tolle:

„Ak ste prítomní, telo bolesti sa už viac nemôže živiť vašimi myšlienkami ani reakciami iných ľudí. Môžete to jednoducho pozorovať a byť svedkom, byť preň priestorom. Potom sa jeho energia postupne zníži.“

Prečítajte si tiež: Multimilionár Tony Robbins prezrádza svoju krátku rannú rutinu, ktorá ho vždy pripraví na deň

 

Zdroj: ideapod.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «